Kozły Poznań B na pierwszym miejscu Grupy Zachodniej PLFA 8

źródło www.plfa.pl tekst Marcin Malinowski zdjęcia Elżbieta Skowron

Dwa turnieje wystarczyły, abyśmy poznali zespoły, które awansują do ćwierćfinałów z grupy zachodniej – mowa o Warriors Lubin i Kozłach Poznań B. Te ekipy na Golęcinie zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Najpierw w ostatnim meczu grupowym, a później w starciu o pierwsze miejsce. Nikomu nie trzeba mówić, że ten drugi pojedynek był zdecydowanie ważniejszy i to wówczas trenerzy obu stron rzuciły wszystkie swoje siły. Gra toczyła się bowiem o lepszą pozycję wyjściową na kolejnym etapie rozgrywek.

Sezon zakończą natomiast Shadows Żagań i Grizzlies Gorzów Wielkopolski. Ci drudzy chcieli spróbować poprawić sobie humor po zupełnie nieudanej rywalizacji, w której to przegrali wszystkie trzy spotkania.

– Czy zależy nam na pierwszym miejscu? I tak i nie. Chcemy je zająć, żeby uniknąć trudniejszego rywala w ćwierćfinałach, ale chłopacy wykonali już swoje zadanie. Celem minimum było wyjście z grupy i chłopacy zrobili to, na dodatek jako pierwsi w całym PLFA 8. Jesteśmy zadowoleni. Pierwszy mecz będziemy grali z tym samym rywalem, co starcie o pierwsze miejsce, czyli z Warriors. Pierwsze spotkanie pewnie potraktujemy luźniej, a drugie będzie wisienką na torcie. Przed drużyną nie stawiamy kolejnego celu, nie będziemy strofować zawodników. Kibicujemy, chcemy dojść do samego finału i zdobyć w końcu medal. Kiedyś nam się udało wejść do finału i zajęliśmy najgorsze, czwarte miejsce. Niektórzy zawodnicy chętnie zawiesiliby medal na swoich szyjach – przyznał Bartosz Wika, menedżer Kozłów Poznań B.
11:00 Warriors Lubin – Kozły Poznań B
13:00 Shadows Żagań – Grizzlies Gorzów Wielkopolski
15:00 Kozły Poznań B – Warriors Lubin

Pierwsze spotkanie Kozły Poznań B wygrały 18:12 , drugi mecz Kozłów Poznan B z Warrions Lubin zakończył się 18:0 .Tym samym poznaniacy zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*