Hokej Poznan vs UKH Dębica 6:3

źródło Facebook – Hokej Poznań zdjęcia Elżbieta Skowron

Wygrywamy drugi mecz z Dębicą. Tak jak przewidywaliśmy w drugim meczu już nie było tak łatwo. Pierwsza tercja po myśli trenera, zawodnicy zagrali planowo 4:0. Jak to bywa w sporcie często największym rywalem nie jest przeciwnik tylko własne słabości. W drugiej tercji mieliśmy typowy przykład rozluźnienia wynikającego ze zlekceważenia przeciwnika. Efekt-przegrywamy tercje 0:2. W przerwie trener szatnie wywrócił do góry nogami i chłopacy spadli na ziemię. Trzecią tercję wygrali 2:1.
Znowu popracował Maksim Tsitok- jedna bramka dwie asysty, również Mateusz Kurpiewski zaliczył bramkę i dwie asysty, skutecznie zagrał drugi mecz Marek Iwański – bramka i dwie asysty. Solowa akcja Kamila Gościmińskiego który ograł bramkarza Dębicy. Odblokował się również młody zawodnik z Rosji, Sheynikhovich Artem, wczoraj i dzisiaj również zaliczył trafienie i ogólnie widać było że walczył. Wreszcie na koniec piękne, podręcznikowe zagranie Mateusz Kurpiewski do Maksima a ten oddał idealne podanie trafione w tempo do Dawida Zawiły, bramkarz nie miał szans.
To był ostatni mecz w tym roku jaki rozgrywaliśmy w Poznaniu. Za tydzień jedziemy do Katowic na mecz z U18 PZHL potem Krynica i Nowy Targ.
Hokej Poznan vs UKH Dębica 6:3 (4:0, 0:2, 2:1)