Biofarm Basket Poznań – Pogoń Prudnik 88:89

Jeżeli chodzi o poziom emocji i dramaturgii na meczach Biofarmu, to wygląda to nawet nieźle, a zawodnicy naszej drużyny są jej niezłymi kreatorami. Tyle tylko, że dramaturgia nie zastąpi zwycięstw, a tych zaczyna nam brakować. Ponieśliśmy czwartą kolejna porażkę, a Ci, którzy liczyli na prezent gwiazdkowy szczerze się zawiedli i teraz mogą liczyć tylko na gwiazdora. W grze widać wyraźny brak Mateusza Bręka, a ławka jest zbyt młoda, aby udźwignąć ciężar meczu, chociaż gwoli prawdy widać wyraźny postęp w grze młodych zawodników. Wracając do meczu. Dwie pierwsze kwarty były bardzo wyrównane, a prowadzenie zmieniało się z każdą nieomal skuteczną akcją. W trzeciej kwarcie nasz zespół powoli buduje przewagę, która w połowie tej kwarty wynosi 10 punktów /53:43/. To nie wystarcza, aby mieć nadzieję na zwycięstwo, bowiem teraz goście systematycznie zmniejszają prowadzenie gospodarzy, aby 40 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty objąć prowadzenie 59:58. Celny rzut za 3 punkty F. Struskiego ponownie wyprowadza poznaniaków na prowadzenie 61:59. W decydującej kwarcie to goście na nieco ponad 2 minuty /2:05/ przed zakończeniem meczu uzyskują 10- punktowe prowadzenie 80:70, a gracze Biofarmu próbują desperacko je zmniejszyć. Dopiero w tej kwarcie poprawiamy skuteczność rzutów za 3 punkty, co pozwala nam zminimalizować rozmiary porażki, ale na ewentualne zwycięstwo nie starczyło już czasu.

Kolejna porażka na pewno budzi niepokój, bowiem „grupa pościgowa” z dolnej części tabeli znacznie skróciła dzielący do nas dystans. Przerwa świąteczna to czas radości i spokoju, ale również refleksji.

Punkty zdobyli:

– dla BiofarmuP. Wieloch 19, 2×3, J. Fiszer 17, 3×3, A. Metelski 14, 7zb., F. Struski 11, 1×3, 7zb., M. Kurpisz 7, 1×3, 6zb.,M. Czyż 6, M. Samsonowicz 6, 2×3, T. Smorawiński 5, M. Tomaszewski 3, 1×3,– dla PogoniP. Bogdanowicz 18, 2×3, T. Prostak 16, 1×3, 5zb., G. Mordzak 13,2×3, R. Malitka 12, 1×3, P. Nowerski 10, 5zb.,J. Krawczyk 6, 1×3,M. Wielechowski 5, 1×3, M. Strzelecki 4, P. Garwol 3, 1×3, K. Krajniewski 2.

Biofarm Basket Poznań – Pogoń Prudnik 88:89 (20:20, 23:18, 18:21, 27:30 )