Śląscy mocarze pokazali zapaśniczą moc !!!

PWPW KLZ – VI kolejka Grupa „B”

09.01.2018 Arena Rafako Racibórz

MKZ Unia Racibórz v KS AZS AWF Warszawa

Ostatni mecz rundy zasadniczej PWPW KLZ w Raciborzu to pożegnanie z tegorocznymi rozgrywkami drużyn MKZ Racibórz i KS AZS AWF Warszawa. Stawką meczu było trzecie miejsce w grupie „B” rozgrywek PWPWKLZ.

Obie drużyny wystąpiły w mocnych składach meczowych . MKZ Unia Racibórz z filarami swojej ekipy – Dawidem Erseticem (59 kg), Mateuszem Wolnym (98 kg), Sebastianem Jezierzańskim (86 kg). W drużynie KS AZS AWF Warszawa – brązowa medalistka mistrzostw Świata, olimpijka z Rio de Janeiro –Alla Cherkasova(75 kg), Anna Łukasiak (53kg), Iwan Nylypiuk (75 kg).

Pierwsza walka meczu rozgrzała raciborską publiczność. Młoda zawodniczka MKZ Unia Racibórz – Agata Walerzak, po pierwszej rundzie walki remisowała z wielokrotną mistrzynią Polski Anną Łukasiak. W drugiej rundzie doświadczona warszawianka, szybko zdobyła przewagę punktową i w efekcie położyła na łopatki, ambitną zawodniczkę gospodarzy.

Gospodarze szybko zniwelowali stratę punktową, bowiem w następnej walce –Joker ( zawodnik do lat 20) w ekipie śląskich mocarzy –Mateusz Szewczuk, zwyciężył przez przewagę techniczną Adrian Wagnera. Kibice nie zdążyli na dobre ochłonąć po walce Mateusza Szewczuka z Adrianem Wagnerem, a już w kolejnej, jeden z liderów ekipy gospodarzy, Dawid Ersetic zwyciężył przez przewagę techniczną z Victorem Petrykiem. W następnych walkach, również dominowali gospodarze. W kategorii wagowej do 63 kg, zwyciężyła Agnieszka Król, a w wadze do 86 kg (styl wolny), wygrywa Sebastian Jezierzański. Bardzo wyrównany pojedynek oglądaliśmy w kategorii wagowej do 75 k g, styl klasyczny. Iwan Nylypiuk przywraca wiarę w korzystny wynik drużynie KS AZS AWF Warszawa. Nylypiuk wygrywa 4:0 i zmniejsza się prowadzenie w meczu drużyny ze Śląska (17:7). Waga do 75 kobiet to pewne zwycięstwo Ally Cherkasovej z KS AZS AWF Warszawa. W obfitującym w efektowne akcje techniczne pojedynku w kategorii wagowej do 125 kg (styl wolny), zwycięża zawodnik gospodarzy Kamil Wojciechowski i zapewnia śląskim mocarzom zwycięstwo w całym meczu. W ostatniej walce spotkania walczący już, bez meczowego obciążenia, ulubieniec kibiców MZK Unia Racibórz, Mateusz Wolny zmierzył się z młodym wilkiem PWPW KLZ- Patrykiem Kamińskim. Po zaciętym i wyrównanym boju zwycięża doświadczony Mateusz Wolny. MKZ Unia Racibórz wygrywa swój ostatni mecz w sezonie i zajmuje trzecie miejsce w grupie „B” PWPW KLZ.

Pojedynek w Raciborzu, to pokaz sportowego kunsztu i zapaśniczych charakterów. Publiczność w Arenie Rafako i ta przed ekranami telewizorów (TVP Sport), obejrzała mecz pełen dynamicznych akcji technicznych, efektownych rzutów i sportowej woli walki zawodników obu ekip. Drużyny MZK Unia Racibórz i KS AZS AWF Warszawa w dobrym stylu pożegnały się z sezonem 2017/2018 PWPW KLZ. Sympatycy tych drużyn są pewni, że w przyszłym sezonie bohaterowie dzisiejszego meczu zmagać się będą o medale PWPW KLZ.

MVP : KAMIL WOJCIECHOWSKI (MKZ UNIA Racibórz)

Sędzia główny: MACIEJ ZAKOWICZ

MKZ Unia Racibórz v KS AZS AWF Warszawa 24 : 11

Kat. wag.

MKZ UNIA RACIBÓRZ

Zapis walki

Wynik meczu

KS AZS AWF Warszawa

53 kg

AGATA WALERZAK

0:4

0:4

ANNA ŁUKASIAK

65 kg

MATEUSZ MATEUSZ

5:0

5:4

ADRIAN WAGNER

59 kg

DAWID ERSETIC

4:0

9:4

VIKTOR PETRYK

63 kg

AGNIESZKA KRÓL

4:0

13:4

KATARZYNA MICHALAK

86 kg

SEBASTIAN JEZIERZAŃSKI

4:0

17:4

MICHAŁ SZYMAŃSKI

75 kg

PIOTR DUK

0:3

17:7

IWAN NYLYPIUK

75 kg

AGATA TATAR

0:4

17:11

ALLA CHERKASOVA

125 kg

KAMIL WOJCIECHOWSKI

4:0

21:11

MATEUSZ WÓJTOWIEC

98 kg

MATEUSZ WOLNY

3:0

24:11

PATRYK KAMIŃSKI

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*