AZS UAM Poznań vs Kotwica Kórnik

Tekst Alicja Zając

Mecze derbowy i pełen emocji zanim się tak naprawdę zaczął. Od początku już na rozgrzewce było widać w obu zespołach pełne skupienie i koncentrację. My chciałyśmy dołożyć kolejne 3 punkty by umocnić się na pozycji lidera, natomiast Kotwica potrzebowała punktów jak tlenu by liczyć się w walce o najlepszą czwórkę. Zdecydowanie w pierwszych minutach chciałyśmy zaatakować, ruszyć wysokim pressingiem, szybko strzelić bramki. Udało się to Alicji Buszy, która w pierwszym kontakcie z piłka oddała strzał i zdobyła dla nas 1 gola. Kolejne bramki dołożyły debiutujące w tym sezonie Ola Jankowska i Krysia Cywińska. Do przerwy było 3-0. W drugiej połowie Kórnik nie miał nic do stracenia ruszył do ataku, dzielnie walczył, ale to nam po pięknej zespołowej akcji udało się strzelić bramkę na 4-0. Akcję wykończyła niezawodna w tym sezonie Ania Jacewicz. Zrobiło się trochę nerwowo, rzut karny wykorzystała Małgorzata Ładniak, zrobiło się 4-1. Kotwica dalej atakowała, miała 2 przedłużone rzuty karne, ale w świetnej dyspozycji były obie nasze bramkarki i piłka nie znalazła się w bramce. Dwa gole dołożyła jeszcze Kicaj i ponownie górą w derbach była drużyna UAM Poznań.

UAM Poznań – Kotwica Kórnik 6-1