Hokejowy weekend Hokej Poznań zagrał z Zagłębiem Sosnowiec

Nasze mecze z Zagłębiem, w tym sezonie mają podobną dramaturgię. W pierwszej rundzie w Sosnowcu w ich twierdzy w pierwszym meczu 9:2, drugi mecz, na granicy, 5:4. W sobotę mieliśmy załamujący wynik 3:11, w niedzielę 3:4. Młody zespół widać nie daje rady z psychiczną presją jaką wywiera silny przeciwnik. Drugim meczem pokazują że mogą nawiązać równorzędną walkę i powalczyć o wygraną. W konfrontacji z liderem brakuje zgrania, techniki ale motywacji i walki nie można było odmówić. W sobotnim meczu każdy błąd obrony był karcony a obrona to najsłabsze ogniwo obecnej drużyny. Nawet bramkarz Radion Musin który co chwilę ratował błędy obrony w końcu nie dawał rady. Przed niedzielnym meczem zespół miał “poranek motywacyjny z trenerem”. Mecz rozpoczął się znowu od błędu w obronie i bramki ale potem to już Hokej Poznań nie odpuszczał. Następne tercje były już wyrównane (1:2, 1:1, 1:1). Ostanie półtora minuty meczu, grając w sześciu bez bramkarza niestety nie dały wymarzonej wyrównującej bramki, a było tak blisko. Niedzielny mecz zespół zagrał bez Kamila Gościmińskiego, nie grał tez w meczach nasz nowy zawodnik Vladislav Chernevsky.