Reprezentanci WZS WKS Grunwald w składzie IV drużyny Mistrzostw Europy

Biuro Prasowe WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski zdjęcia

2018 EuroHockey Indoor Championship (M)
ANTWERPEN – 2018 EuroHockey Indoor Championship (M)
19 POL v GER (3rd/4th Place)
Foto: Moritz Furste and Rafal Banaszak (Gk)
WORLDSPORTPICS COPYRIGHT FRANK UIJLENBROEK

W dniach 12-14.01.2018r. w Antwerpii (Belgia) zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie w odmianie halowej. W barwach naszej reprezentacji wystąpiło siedmiu zawodników naszego klubu WZS WKS Grunwald Poznań : szer. Mateusz Popiołkowski, st. szer. Paweł Bratkowski, szer. Jakub Janicki, st. sierż. Artur Mikuła, st. szer. Karol Majchrzak, st. szer. Mateusz Poltaszewski i szer. Michał Kasprzyk. W rozgrywkach grupy „A” nasza reprezentacja zajęła II miejsce i w sobotę wieczorem w półfinale zmierzyła się z gospodarzami mistrzostw – reprezentacją Belgii. Niestety, porażka zakończyła nasze marzenia o finale i w niedzielę w spotkaniu o III miejsce zawodnicy zagrali z reprezentacją Niemiec. Mecz należał do wyjątkowych widowisk tych mistrzostw, gdzie padło dużo bramek, a zwycięstwo ważyło się do samego końca. Ostatecznie wygrali nasi zachodni sąsiedzi, a reprezentacja Polski zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce IV. Wszystkim naszym zawodnikom należą się słowa uznania za występ w Belgii, gdyż przystąpili do tych mistrzostw bez należytego przygotowania, co na tle innych reprezentacji było widoczne. Jednak ambitna i sportowa postawa pozwoliła naszej reprezentacji spokojnie utrzymać się w elicie ośmiu najlepszych drużyn narodowych w Europie i walczyć do samego końca mistrzostw o miejsce medalowe. Zawodnicy WZS WKS Grunwald Poznań mają też swój skromny wkład w sukces reprezentacji Polski, dlatego całej siódemce w imieniu władz klubu składam serdeczne gratulacje za IV miejsce w Europie. Za trzy tygodnie w Berlinie rozpoczynają się mistrzostwa świata i może tam nasza drużyna narodowa wróci na miejsca medalowe z pomocą zawodników reprezentujących nasz klub i Wojsko Polskie. Nie zapominamy również o zasługach trenera klubu WZS WKS Grunwald Poznań, Karola Śnieżka, który jest również trenerem reprezentacji Polski i ma duży wkład w sukcesy naszych zawodników i drużyny narodowej. Z kronikarskiego obowiązku informuję, że mistrzem Europy została reprezentacja Austrii, która w finale wygrała z Belgią.

Tekst: Waldemar Serowski

Mecze grupy „A”:

Polska – Dania 10:3 (2:2)

Polska – Niemcy 1:8 (0:4)

Polska – Czechy 3:2 (2:0)

Półfinał:

Polska – Belgia 3:7 (0:3)

Mecz o III miejsce:

Polska – Niemcy 8:9 (1:5)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*