Raport o kontuzjach: J. Aginagalde i M. Kus

Biuro Prasowe PGE Vive Kielce zdjęcie Patryk Ptak

Dwaj obrotowi PGE VIVE Kielce, Julen Aginagalde i Mateusz Kus, zmagają się z drobnymi kontuzjami. Hiszpan podczas mistrzostw Europy w Chorwacji doznał urazu pleców, a Polak przeszedł ostatnio operację zaległej już dolegliwości stawu łokciowego. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

JULEN AGINAGALDE

Choć obecnie część naszych zawodników znajduje się pod dowództwem i opieką swoich reprezentacyjnych szkoleniowców, trener Talant Dujszebajew i tak nad wszystkim czuwa, będąc w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi. Julen narzekał na ból pleców po poniedziałkowym starciu z Węgrami i na wszelki wypadek w hiszpańskiej “szesnastce” zastąpił go rozgrywający Iosu Goni Leoz. W każdej fazie turnieju drużyny mogą jednak wymienić kolejnych dwóch zawodników, więc jeśli tylko Bask będzie gotowy do gry, zostanie z powrotem włączony do składu. Trener Dujszebajew rozmawiał z Julenem Aginagalde, a nasz obrotowy zapewnił go, że wszystko jest w porządku i decyzja o chwilowym wykluczeniu go z gry była raczej wyrazem dmuchania na zimne przed najważniejszymi fazami zawodów, aniżeli koniecznością.

MATEUSZ KUS

Przerwa na mistrzostwa to dobry czas na zajęcie się zaległymi dolegliwościami. Dlatego operację łokcia w klinice Rehasport, w Poznaniu, przeszedł ostatnio Mateusz Kus. Zawodnikowi usunięto ze stawu łokciowego osteofit, czyli narośl kostną, która ogranicza ruchomość i może prowadzić do uszkodzenia chrząstki stawowej. Przypadłość ta jest konsekwencją postępujących zmian zwyrodnieniowych, nie można było więc dłużej czekać na przeprowadzenie zabiegu.

Wszystko jest w porządku, operacja trwała 1,5 h i zakończyła się pomyślnie – komentuje Mateusz. Tymczasowo nasz obrotowy ma rękę na temblaku. Dziś, po południu, przyjedzie do Kielc. Wkrótce nastąpi konsultacja ze sztabem medycznym o podjęciu rehabilitacji, a powrót zawodnika do gry powinien nastąpić w ciągu miesiąca

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*