MUKS Poznań – PTK TomiQ Pabianice 86:59 Ćwierćfinał Pucharu Polski U22

Tekst Wojtek Budzyk źródło budzikpoznanski.pl

Trener Maciej Brodziński wypuścił od pierwszych minut do boju praktycznie najmocniejszą piątkę znaną z ligowych parkietów. Cel był jeden takiej taktyki. Uzyskanie szybkiej przewagi i możliwość swobodnego rotowania zawodniczkami. O dziwo jednak pabianiczanki dobrze weszły w to spotkanie o czym może świadczyć prowadzenie 7:1. Przewaga przyjezdnych cały czas oscylowała pomiędzy pięcioma a siedmioma punktami. MUKS miał problem ze zdobywaniem punktów w tej kwarcie. Dopiero na 2 minuty i 18 sekund udało się poznaniankom doprowadzić do remisu, ale ostatecznie po 10 minutach prowadził PTK.

Po wznowieniu MUKS nadal nie grzeszył skutecznością. Potrafił zbliżyć się do rywalek na punkt, by po chwili znowu mieć kilkupunktową stratę. Ponad 13 minut trzeba było czekać na pierwsze prowadzenie poznanianek. Od tego momentu gra stała się bardziej zacięta. Gospodynie często próbowały rzucać za trzy, ale na razie skuteczna broń z ligowych parkietów strzelała ślepakami. Pierwszy celny pocisk za trzy wystrzeliła po 16 minutach Weronika Woźniak. Po chwili powtórzyła swój wyczyn i dzięki temu MUKS schodził do szatni z dziesięcioma punktami przewagi.

Trzecią kwartę MUKS otworzył 5:0. Woźniak po raz kolejny celnie rzuciła za trzy oczka. Po chwili Karolina Olszewska poszła w ślady koleżanki. Weronika szalała tego dnia zza linii 6,75 metra. Kolejne dwa celne rzuty powiększyły przewagę do 25 punktów. Zdenerwowało to trenerkę Pabianic, która próbowała wstrząsnąć swoją drużyną podczas przerwy na żądanie. Po wznowieniu fenomenalna Woźniak dorzuciła kolejne trzy punkty! Wysoka przewaga spowodowała, że trener Brodziński ponownie mógł rotować składem. Młodsze zawodniczki dostały szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Poznanianki ostatnią kwartę grały na sporym luzie próbując różnych rozwiązań taktycznych.

MUKS Poznań – PTK TomiQ Pabianice 86:59 (16:20, 28:14, 26:8, 16:17)

MUKS: Weronika Woźniak 26, Magdalena Kowalewska 10, Karolina Olszewska 9, Weronika Papiernik 7, Marta Wdowiuk 6, Laura Dubaj 6, Sylwia Siemienas 6, Karolina Masłowska 5, Paulina Pilichowska 4, Monika Ziobro 4, Alicja Jóźwiak 2, Patrycja Klatt 1

PTK TomiQ: Patrycja Kirsz 12, Justyna Rudzka 8, Daria Kowalczyk 7, Weronika Dolewa 5, Julia Piestrzyńska 5, Katarzyna Pęcina 5, Ewa Kielar 5, Dominika Szczygieł 4, Michalina Michalak 3, Martyna Dolewa 3, Gaja Włodarczyk 2