Nie potrafimy wygrywać-Biofarm Basket Poznań – GKS Tychy 87:93

W sobotniej rywalizacji napotkaliśmy na przeciwnika bardzo trudnego. Nie zmienia to faktu, że mecz można było wygrać. Jeżeli po 34 minutach mamy przewagę 13 punktów, to dlaczego kolejny raz nie potrafimy wygrać meczu. Pytanie retoryczne, ale zasadne, ponieważ z tą ułomnością zmagamy się od pierwszych występów w I lidze. W tych ostatnich fragmentach meczu mamy drużynę o zupełnie innym obliczu. Tak było również i dzisiaj. Końcowe 6:32 minuty przegr ywamy 5:18 ! Nie jest to zarzut braku waleczności czy ambicji, nie – tych cech nie brakuje temu zespołowi przez cały mecz. Jest to problem chyba psychiki. Nagle po jednym niepowodzeniu wszystko się łamie. Akcje rwą się i aby naprawić błąd, popełniamy kolejny. Skuteczność spada i bezradnie patrzymy jak przeciwnik z zimną krwią zmniejsza dystans, a potem zadaje decydujący cios. Jak agresywna była obrona naszej drużyny /zresztą rywala także/ świadczy fakt, że wymusiliśmy 26! strat rywala, jednocześnie popełniliśmy 24 przewinienia. Zgoda, to jest cena agresywnej obrony, ale były również faule nieprzemyślane, które ułatwiały gościom zdobywanie łatwych punktów, a tych uzbierało się 30, przy skuteczności 88,2% /30/34/. Można pokusić się o stwierdzenie, że to rzuty osobiste przesądziły o zwycięstwie drużyny GKS. W celu zneutralizowania goryczy jaką jest porażka- z całą pewnością można stwierdzić, że na parkiecie /mowa o zespole Biofarmu/ występuje od kilku tygodni drużyna o zupełnie innej jakości. Gdyby tylko to potwierdzić zwycięstwami.

Punkty zdobyli:

– dla Biofarmu

J. Fiszer 17, F. Struski 12, 6zb., M. Kurpisz 12, 2×3, P. Wieloch 12, 1×3,M. Konopatzki 10, 2×3, 6zb.,

D. Gruszczyński 5, 1×3, A. Metelski 10, M. Samsonowicz 4, 1×3, T. Smorawiński 3, 1×3, M. Czyż 2,

– dla GKS

N. Kulon 23, 2×3, D. Szymczak 21, 2×3, 5zb., M. Jankowski 18, 4×3, 5zb.,D. Słupiński 13, 7zb.,

M. Kowalewski 9, 12 zb., F. Małgorzaciak 7, 1×3, T. Deja 2

Biofdarm Basket Poznań – GKS Tychy 87:93 (25:25, 21:15, 19:20, 17:22, d. 5:11)