Wojskowi awansowali do finału halowych mistrzostw Polski

Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań tekst  Waldemar Serowski  zdjęcia  Paweł Siczyński

WZS WKS Grunwald Poznań – LKS Gąsawa 9:4 (2:2)

Bramki dla Grunwald strzelili: P.Bratkowski (4r), T.Marcinkowski (12), A.Mikuła 4(18,19,30,37), A.Krokosz 2(20,36r), T.Dutkiewicz (35)

WZS WKS Grunwald Poznań – ZSMS Poznań 5:6 (2:2)

Barmki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz.Poltaszewski (9), A.Mikuła (9), M.Kasprzyk (33), M.Gumny (37), P.Bratkowski (40)

W sobotę (27.01.2018r) w Gąsawie zostały rozegrane grupowe półfinały halowych mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Drużyna WZS WKS Grunwald Poznań była o krok od sprawienia największej negatywnej sensacji dzisiejszych półfinałów. Po planowej, choć osiągniętej nie bez trudu, wygranej z drużyną z Pałuk-LKS Gąsawa, w drugim meczu mieliśmy łatwo i przyjemnie wygrać z młodym zespołem SMS. Jednak w sporcie nigdy nic nie jest pewne i dopóki trwa mecz faworytem jest się tylko na papierze. Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego sprawiła największą niespodziankę dekady i wygrała z 16-krotnymi mistrzami Polski. Nasz zespół nie może tłumaczyć się dużą ilością niewykorzystanych okazji do strzelenia bramek. Niemoc i indolencja strzelecka, którą dzisiaj zaprezentowali nasi zawodnicy, dobitnie pokazała, że w każdy mecz trzeba włożyć maksimum ambicji i wysiłku. Porażka naszej drużynie chwały nie przynosi, ale może taki zimny prysznic pozytywnie wpłynie na sportową ambicję zespołu i w niedzielnym finale zagrają już z polotem oraz pokażą walkę o każdy centymetr boiska. Nikt z kibiców i działaczy nie wątpi, że nasi zawodnicy mają duże możliwości i umiejętności techniczne oraz potrafią grać, ale muszą swoje umiejętności udowodnić na boisku. Dzisiaj dzięki zwycięstwu LKS Gąsawa nad zmęczoną drużyną ZSMS Poznań 7:2 (2:1) oraz korzystniejszej różnicy bramek awansowaliśmy do wielkiego finału mistrzostw Polski. Do końca jednak wszyscy nerwowo obserwowaliśmy mecz, którego wynik dał nam przepustkę do gry o złoto. Jutro nie będzie już można liczyć na szczęśliwy traf. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, zagrać z sercem i pokazać wszystkim sympatykom hokeja, że to był tylko „wypadek przy pracy”. Przeciwnikiem w niedzielnym finale będzie zespół AZS AWF Poznań, który po emocjonujących meczach wygrał w swojej grupie, pozostawiając w pokonanym polu drużyny z Torunia i Gniezna. Mecze decydujące o medalach zostaną rozegrane w Skierniewicach, w niedzielę (28.01.2018r.) w hali sportowej OSiR przy ul. Pomologicznej 10.

Mecz o III miejsce: KS Pomorzanin Toruń : LKS Gąsawa – godz. 14.45

Mecz o I miesjca: WZS WKS Grunwald Poznań : AZS AWF Poznań – godz. 17.45.

Mimo że do Skierniewic jest 250 km, wszystkich sympatyków i kibiców halowego hokeja na trawie zapraszamy na mecze. Emocje gwarantowane, z nadzieją na szczęśliwe zakończenie dla drużyny wojskowych.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*