Podsumowanie rozgrywek w hali w sezonie 2017/2018 Wojskowi mistrzami Polski w halowym hokeju na trawie

Biuro Prasowe WKS Grunwald Poznań hokej na trawie tekst Waldemar Serowski  zdjęcia Paweł Siczyński

WZS WKS Grunwald Poznań – AZS AWF Poznań 8:4 (4:1)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: A.Mikuła 5(2,18,25,44,60), M.Hulbój (27), M.Kasprzyk (48r), K.Majchrzak (57).

W niedzielę (28.01.2018r.) w Skierniewicach zostały rozegrane finały mistrzostw Polski w halowym hokeju na trawie. W wielkim święcie sportu hokejowego uczestniczyło osiem zespołów. Najlepsze w kraju cztery męskie i cztery kobiece drużyny, rozegrały spotkania decydujące o kolorach medali mistrzostw Polski. Nasz zespół wystąpił w ostatnim spotkaniu tej z rozmachem przeprowadzonej imprezy i spisał się na złoty medal. Przy pełnej hali kibiców nasi zawodnicy rozegrali znakomite zawody i pokonali naprawdę silny i dobrze ułożony taktycznie zespół AZS AWF Poznań. Po szczęśliwym awansie do finału, drużyna WZS WKS Grunwald Poznań w pełni zrehabilitowała się za sobotnią porażkę w rozgrywkach grupowych półfinałów i udowodniła, że jest obecnie najlepszą polską ekipą. Mecz, który mogła obserwować duża ilość kibiców w hali oraz podczas transmisji internetowej był znakomitą promocją polskiego hokeja na trawie. Szybkie akcje, parady bramkarskie i znakomite tempo spotkania sprawiło, że był to hokej na najwyższym poziomie. Zawsze chcielibyśmy oglądać nasz zespół w takiej dyspozycji i formie. Wielkie brawa za to, że potrafili się zmobilizować po sobotniej wpadce i w finale znów grali jak natchnieni. Tworzyli jeden zespół, któremu przyświecał jeden cel: wygrać mecz finałowy i odzyskać utracony przed rokiem tytuł mistrza Polski. Złote medale, które na szyjach zawodników zawiesił Prezes PZHT p. Jacek Sobolewski, są dowodem na to, że w sporcie ambicja, wola walki i jedność pozwala spełniać marzenia. Tytuł mistrza Polski jest najlepszym tego przykładem, a radość z osiągniętego celu pozostaje we wspomnieniach na całe życie.

Podsumowując sezon halowy 2017/2018 wypada stwierdzić, że cel został osiągnięty. Jednak porażka w rozgrywkach grupowych półfinałów z drużyną ZSMS Poznań, jest wielką plamą na honorze naszej złotej drużyny, a dla trenerów ostrzeżeniem, że nigdy nic nie jest przypisane z góry, szczególnie zwycięstwa ze słabszymi. Jest to dobra nauczka na przyszłość, żeby wystrzegać się takich przykrych porażek. Nie zawsze szczęście będzie po naszej stronie. Teraz jednak jest czas na świętowanie, bo wygranie rywalizacji i zdobycie po raz siedemnasty mistrzostwa Polski w halowych rozgrywkach hokeja na trawie jest osiągnięciem, którym można się szczycić i cieszyć.

Gratuluję trenerom i zawodnikom osiągniętego wyniku oraz wysiłku, który włożyli, żeby odzyskać dla drużyny wojskowej tytuł mistrza Polski.

W sezonie 2017/2018 zespół WZS WKS Grunwald Poznań reprezentowali:

 1. st. szer. Paweł Bratkowski – kapitan drużyny
 2. ser. Mateusz Popiołkowski (GK)
 3. mł. chor. Mariusz Chyła (GK)
 4. st. szer. Mateusz Poltaszewski
 5. st. kpr. Tomasz Dutkiewicz
 6. szer. Mateusz Hulbój
 7. st. sierż. Artur Mikuła
 8. kpr. Tomasz Marcinkowski
 9. st. szer. Karol Majchszak
 10. szer. Adrian Krokosz
 11. szer. Michał Kasprzyk
 12. szer. Ryszard Wiśniewski
 13. szer. Jakub Janicki
 14. Mikołaj Gumny

Kadra szkoleniowa: I trener Karol Śnieżek, II trener mł. chor. Robert Grzeszczak , dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął zespół KS Pomorzanin Toruń, który pokonał LKS Gąsawa, a wśród Pań, tytuł mistrza Polski zdobyła drużyna KS Hokej-Start-Brzeziny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*