Napastnik Mateusz Piątkowski dołączył do Miedzi!

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica SA zdjęcie B. Hamanowicz 

Mateusz Piątkowski został zawodnikiem Miedzi! Doświadczony napastnik związał się z legnickim klubem kontraktem, który będzie obowiązywał do czerwca 2019 roku. – Znam go dobrze i wiem, na co go stać. Cenię nie tylko jego umiejętności piłkarskie, ale także charakter – mówi trener Dominik Nowak.

33-letni Piątkowski pochodzi z Dolnego Śląska. Zanim trafił do Ekstraklasy grał m.in. Orle Piława Górna, Lechii Dzierżoniów, Piławiance, Polarze Wrocław, Gawinie Królewska Wola czy KS Polkowice – w tym ostatnim pod wodzą… Dominika Nowaka, obecnego trenera Miedzi. W sezonie 2013/14 trafił do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok, gdzie w 30 meczach zdobył 7 bramek. Sezon 2014/15 był dla niego jeszcze lepszy – w 24 meczach aż 14 razy pokonał bramkarza rywali i wypromował się na tyle, że trafił do APOEL-u Nikozja, z którym zdobył mistrzostwo Cypru (14 meczów, 1 bramka). Rok 2017 spędził w ekstraklasowej Wiśle Płock, dla której rozegrał 30 meczów i strzelił 5 bramek. Kilka dni temu zawodnik rozwiązał kontrakt z Wisłą, później przeszedł pomyślnie testy medyczne w Legnicy i dziś podpisał półtoraroczny kontrakt.

– Potrzebujemy takiego zawodnika. To typ piłkarza, który walczy o piłkę, walczy o pozycję i nie boi się tej walki w polu karnym. Jego walory powinny idealnie sprawdzić się w 1 lidze, szczególnie w ataku pozycyjnym, który pewnie będziemy musieli rozgrywać w większości meczów na wiosnę – uważa trener Nowak. Piątkowski w środę przed południem podpisał niezbędne dokumenty, a już o godz. 13.00 ma zadebiutować w składzie Miedzi w sparingu ze Stilonem Gorzów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*