Czas na półfinał MP U22. Celem jest awans

Biuro Prasowe Enea AZS Poznań tekst Maciej Brzeziński

Od piątku nasze zawodniczki będą grać w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski do lat 22 w Gorzowie Wielkopolskim. Stawka jest niezwykle wysoka. Dwa najlepsze zespoły będą walczyć o medale w turnieju, który odbędzie się pod koniec lutego w Poznaniu.

Zawodniczki prowadzone przez Krzysztofa Dobrowolskiego zagrają trzy mecze w trzy dni. Zmierzą się z gospodyniami – Eneą AZS AJP Gorzów Wlkp., UKS Basketem SMS Aleksandrów Łódzki oraz Mon-Pol Płock. Celem poznanianek jest zajęcie miejsca, które jest premiowane awansem do turnieju finałowego. – Przed sezonem założyliśmy sobie grę w finałach. Musimy być w pełni skoncentrowani podczas tego turnieju – przekazuje trener Dobrowolski, który jest świadomy tego, że jego zespół trafił do bardzo trudnej i wymagającej grupy. – Wszyscy nasi rywale mają w swoim składzie dziewczyny, które grają co najmniej na poziomie pierwszej ligi – mówi. – Jako trener zespołu w pełni się przygotuje do tych zawodów, a dziewczyny dadzą z siebie wszystko, abyśmy awansowali – dodaje.

Zespół AZS Poznań podobnie jak drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego zaczyna centralne rozgrywki od fazy półfinałowej. Z kolei Mon-Pol Płock i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki musiały przedzierać się przez turnieje ćwierćfinałowe. Płocczanki wygrały swoją grupę, a zawodniczki spod Łodzi zajęły drugie miejsce, które również było premiowane awansem na ten etap rozgrywek.

W najbliższy weekend odbędą się cztery turnieje półfinałowe. Poza turniejem w Gorzowie grać będą w Bydgoszczy, Wołominie i Gdyni. Decydująca batalia rozegrana zostanie w dniach 21-25 lutego w Hali Politechniki Poznańskiej, bowiem prawo do organizacji tych zawodów przyznano Wielkopolskiemu Związkowi Koszykówki. Ściskajmy więc kciuki za nasze Akademiczki, aby mogły walczyć o medale we własnej hali.

Terminarz turnieju w Gorzowie Wielkopolskim:

02.02.2018 r.

g. 13:45 Enea AZS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

g. 16:00 Enea AZS AJP Gorzów Wlkp – Mon-Pol Płock

03.02.2018 r.

g. 11:45 UKS Basket Aleksandrów Łódzki – Mon-Pol Płock

g. 14:00 Enea AZS Poznań – Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.

04.02.2018 r.

g. 10:00 Mon-Pol Płock – Enea AZS Poznań

g. 12:15 Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*