Razem z kibicami zainaugurowali rundę

Źródło http://www.lechpoznan.pl tekst Wojciech Dolata zdjęcia Irek Pindral

Na Placu Wolności symbolicznym wspólnym gwizdkiem piłkarzy oraz kibiców rozpoczęta została runda wiosenna ekstraklasy. W trakcie prezentacji drużyny fani Kolejorza mogli zobaczyć z bliska graczy pierwszej drużyny, w tym pozyskanych zimą zawodników, a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymać autografy.

Punktualnie o godzinie 14:00 piłkarze Lecha oraz fani zgromadzeni na Placu Wolności ustawili się do wspólnego zdjęcia, które ubarwiły także balony w kolorach niebieskim i białym. Po chwili w centrum Poznania rozbrzmiał dźwięk z setek gwizdków, który oznajmił, że po przerwie zimowej poznaniacy wracają do gry o najwyższe ligowe cele.

Na prezentacji pojawiły się całe rodziny, zarówno stali bywalcy INEA Stadionu, jak i osoby, które sporadycznie oglądają spotkania Kolejorza z trybun. – Dla kibiców Lecha to na pewno ważne wydarzenie. Ja na razie byłam tylko raz na meczu, ale mój mąż i córka, z którymi tutaj przyszłam, chodzą regularnie – powiedziała Justyna.

Wydarzenie było sporym przeżyciem przede wszystkim dla najmłodszych fanów, którzy mogli zdobyć autografy oraz zrobić zdjęcie ze swoimi piłkarskimi ulubieńcami. – Było bardzo fajnie. Moim ulubionym piłkarzem jest Christian Gytkjaer. Chodzę z tatą na każdy mecz – powiedział 8-letni Krystian.

Niektórzy kibice żałują nawet, że podobne spotkania odbywają się tylko co rundę. – Uważam, że to wspaniały pomysł. Prezentacje odbywały się już w różnych miejscach, ale zawsze jest to gratka dla kibiców. W zespole są nowi zawodnicy, więc można pozyskać kolejne autografy. Dla mnie jest za duży tłok, ale mój syn próbuje – stwierdził z uśmiechem Armin, który na Bułgarską przychodzi od 25 lat.

Po raz pierwszy w prezentacji zespołu wziął udział młody bramkarz Kolejorza, Bartosz Mrozek, który wiosną będzie trzecim golkiperem zespołu. – Fajnie, że mogę po raz pierwszy spotkać się z kibicami. Każdy ma swoje cele przed rundą wiosenną. Na pewno chciałbym zadebiutować w ekstraklasie, ale ważny jest cel całej drużyny, którym jest zdobycie mistrzostwa Polski – oznajmił 17-latek.

Uczestnicy sobotniego spotkania będą mogli odebrać plakat ze wspólną fotografią na godzinę przed rozpoczęciem starcia z Pogonią Szczecin (18 lutego, godzina 18:00) w specjalnie ustawionym punkcie tuż przy Stacji Kolejorz. Aby odebrać poster należy mieć ze sobą ulotkę potwierdzającą obecność podczas wydarzenia na placu Wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*