Bardzo dobry występ dwójek SKF w Memoriale Zbigniewa Staszaka

Biuro Prasowe SKF Politechnika tekst i zdjęcia Michał Sułkowski

Siatkarki SKF Politechnika Poznańska w weekend wystąpiły w Memoriale Zbigniewa Staszaka w Środzie Wielkopolskiej.

Poznanianki rywalizowały w kategoriach dwójek, gdzie zagrały 32 ekipy oraz w kategorii trójek, gdzie rywalizowało 27 ekip.

Zawodniczki z grupy trójek prowadzone przez trenera Artura Bąka zajęły miejsce w środku stawki i finiszowały na 13 miejscu.

Rewelacyjnie w zawodach spisały się dwójki prowadzone przez trener Dominikę Moszczyńską. Zespół drugi po dobrym turnieju finiszował na siódmym miejscu w gronie 32 ekip.

Pierwsza dwójka po znakomitym turnieju zajęła 4 miejsce w gronie 32 ekip, a w spotkaniu o medal prowadząc już 13:7 przegrała 14:18.

Trenerzy po zawodach powiedzieli:

Dominika Moszczyńska:

Dla Nas każde granie przed rozpoczęciem Kinder+Sport jest bardzo ważne. Jestem bardzo zadowolona z postawy dziewczynek. a zebrałam również materiał nad czym mamy pracować w najbliższym czasie. Był to dla Nas bardzo cenny turniej.

Artur Bąk:

Turniej w Środzie Wielkopolskiej uważam za cenną lekcję. Cieszy wyraźna poprawa w przyjęciu zagrywki, jednak mamy dużo mankamentów w innych elementach siatkarskiego rzemiosła. Musimy nauczyć się być odpowiedzialni za każdą akcję, za każdą odbitą piłkę. Zrobimy postęp jakościowy gdy zrozumiemy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za końcowy wynik, na który składają się pojedyncze odbicia, akcje każdego meczu.