Bartosz Bednorz przed meczem z Lokomotiwem

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst i zdjęcie

To, że potrafią walczyć z rosyjskim zespołem, udowodnili podczas dwóch styczniowych konfrontacji z Dynamo Moskwa. Pierwszą wygrali 3:2, drugą 3:1. 13 lutego naprzeciw PGE Skry stanie kolejny przedstawiciel Superligi – Lokomotiw. O potencjał zespołu z Nowosybirska zapytaliśmy Bartosza Bednorza.

– Przede wszystkim mają Grozera, który stanowi ogromne zagrożenie na zagrywce, ale tym razem będzie grał w naszej hali i nie będzie czuł się tak, jak u siebie. Na pewno to na nim będzie się opierać gra Lokomotiwu. Mają też bardzo wysokich, dobrych środkowych, którzy w Rosji pokazali naprawdę kawał dobrej siatkówki, ale my także mamy ogromne argumenty do tego, żeby zagrać trochę inną siatkówkę, niż w Nowosybirsku – mówi Bartosz Bednorz. 20 grudnia bełchatowianie przegrali z trzecią drużyna rosyjskiej Superligi 0:3 (25:18, 25:18, 25:19). Do stolicy Syberii udali się jednak tuż po zakończeniu Klubowych Mistrzostw Świata, a przed meczem Mariusz Wlazły doznał urazu pleców, który wykluczył go z gry.

– Już o tym spotkaniu zapomnieliśmy. Mieliśmy sporo spotkań w tamtym okresie i też ogromne osłabienie, bo Mariusz doznał tam kontuzji. Przed nami video, będziemy omawiać sytuacje, w których popełnialiśmy błędy i te, które trzeba poprawić. Wierzę jednak w to, że mamy ogromny potencjał do tego, żeby z tym zespołem wygrać. Gramy u siebie i to jest nasz ogromny atut. Przytrafiają nam się wahania w grze, ale uważam, że jesteśmy bardzo dobrym zespołem i gdy zagramy swoją siatkówkę, to jesteśmy w stanie pokonać Nowosybirsk – przyznaje przyjmujący PGE Skry.

Mecz z Lokomotiwem odbędzie się we wtorek, 13 lutego (start godz. 18:00). Dzień później w drugim meczu grupy C Dynamo Moskwa podejmie Chaumont VB. Rosjanie w tej edycji Ligi Mistrzów mają na koncie tylko 2 „oczka” i wciąż czekają na premierowe zwycięstwo.

– To, że wygraliśmy z nimi dwa razy to nie znaczy, że jest to słaby zespół. To bardzo mocny zespół, ale trzeba przyznać, że to my zagraliśmy z nimi dwa kapitalne spotkania. Pokazaliśmy, że potrafimy. Ja w to nigdy nie wątpiłem – zakończył Bednorz, który liczy na doping bełchatowskiej publiczności. – Myślę, że kibice nam w tym pomogą.

Kategorie cenowe:
ulgowe: 20, 25, 35 zł (przysługują dzieciom i młodzieży do 26. roku życia oraz emerytom i rencistom za okazaniem stosownej legitymacji)
normalne: 25, 30, 40 zł.

Punkty sprzedaży biletów:
Oficjalny Sklep PGE Skry w hali Energia: poniedziałek – piątek 8:00 – 15:00;
Wyspa PGE Skry w Galerii Olimpia: sobota, niedziela 10:00 – 18:00;
Kasa biletowa w dniu meczu od godziny 16:30;
Online: TUTAJ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*