Jan Czuwara w NMC Górniku Zabrze!

Biuro Prasowe Górnik Zabrze Piłka Ręczna tekst i zdjęcia

Jan Czuwara dołączy do NMC Górnika Zabrze i będzie reprezentował trójkolorowe barwy co najmniej do czerwca 2021 roku! Lewoskrzydłowy dołączy do zespołu już dziś. O skład będzie konkurował z Bartłomiejem Tomczakiem, Lukasem Francikiem i Tomaszem Łukawskim. 

Czuwara w październiku będzie obchodził 23. urodziny. Pierwsze kroki w szczypiorniaku stawiał w Żagwi Dzierżoniów, skąd w 2011 roku trafił do Siódemki Miedzi Legnica. Od 2014 roku reprezentuje Zagłębie Lubin. W sezonie 2016/2017, w którym rozegrał 31 meczów i rzucił 114 goli, został wybrany odkryciem sezonu w Superlidze.

 Jan Czuwara to młody, perspektywiczny zawodnik, który już wyróżnia się w polskiej lidze, został uhonorowany Gladiatorem jako odkrycie sezonu. Jest szybki i skuteczny, kreuje akcje więc świetnie wpisuje się w koncepcję naszego zespołu. Podobnego zdania jest zresztą trener Trtik, który od pewnego czasu obserwował zawodnika – komentuje transfer zawodnika prezes NMC Górnika Zabrze, Bogdan Kmiecik. – Czuwara w pełni wpisuje się w długoterminową koncepcję budowy zespołu i opierania go na młodych, utalentowanych zawodnikach. Wcześniej w trakcie sezonu zgodnie z tą koncepcją zatrudniliśmy Ignacego Bąka.

W tegorocznych rozgrywkach Jan Czuwara zagrał w 20 meczach i zdobył 85 bramek.

W grudniu 2016 roku (mając zaledwie 21 lat) znazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata, ale pierwszy raz biało-czerwony trykot przywdział 8 czerwca 2017 w meczu ze Szwecją (27:33).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*