OD 0:2 DO 3:2! PGE Skra – Indykpol AZS 3:2

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst

W 20. kolejce PlusLigi PGE Skra wygrała z Indykpolem AZS-em Olsztyn 3:2. MVP spotkania uznano Srećko Lisinaca.

Już na początku uwidoczniła się przewaga gości. Stało się tak, kiedy w polu serwisowym pojawił się były siatkarz PGE Skry Daniel Pliński. Olsztynianie zdobyli przy jego zagrywkach cztery kolejne punkty i objęli prowadzenie 8:4. Potem bełchatowian „pocelował” inny dobry znajomy – Paweł Woicki. Gospodarze odpowiedzieli blokiem Srećko Lisinaca, atakiem Mariusza Wlazłego, asem Milada Ebadipoura, ale w natarciu wciąż był Indykpol AZS, który ostatecznie wygrał pierwszy set w imponującym stylu do 18!

Rozpędzony rywal nie zwolnił tempa także w kolejnej odsłonie, za to gospodarze wciąż popełniali sporo błędów i nadal nie mogli wstrzelić się zagrywką (4:7). Siatkarze PGE Skry poderwali się do walki, więcej było mobilizujących okrzyków, zaciśniętych pięści i wreszcie nastał wyczekiwany remis (14:14)! Wyjść na prowadzenie jednak się nie udało, a przyjezdni wciąż byli bardzo groźni. Po emocjonującej końcówce to oni wygrali drugą odsłonę 25:23 i solidna grupa z Olsztyna miała powody do zadowolenia!

W trzecim secie coś drgnęło. Nasi siatkarze wreszcie wyszli na prowadzenie, a rywale zaczęli się mylić. Motorem napędowym byli nasi środkowi Lisinac oraz Kłos (obaj po 14 pkt. w tym fragmencie) i choć nie było łatwo, to PGE Skra wróciła do gry (25:22)! O zwycięstwo wciąż trzeba było walczyć, bo Indykpol AZS nie składał broni. Tak jak w Rzeszowie, tak i tym razem, przewagę zespołowi zapewnił w polu serwisowym Nikolay Penchev. Coraz więcej było dobrych akcji i uśmiechów. Bełchatowianie wygrali czwartą partię do 14 i doprowadzili do tie-breaka! Przed decydującą partią to gospodarze byli w lepszej sytuacji. Zadbali o to, by ich pościg zakończył się pełnym sukcesem. Wygrali do 16 i całe spotkanie 3:2!

PGE Skra – Indykpol AZS 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:14, 18:16)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Janusz, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Piechocki oraz Penchev, Nedeljković
Indykpol AZS: Hadrava, Pliński, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Żurek

Video z wypowiedziami Srećko Lisinaca, Karol Kłosa i Daniela Plińskiego.