Romeo Jozak po meczu #ZAGLEG: Pokazaliśmy charakter

Biuro Prasowe Legia Warszawa tekst i zdjęcie

– Podczas okresu przygotowawczego dużo pracowaliśmy nad kondycją, taktyką, ale też nad aspektem psychologicznym. Kiedy rywal kazał nam dzisiaj ”usiąść”, my powstawaliśmy – tak stało się trzy razy. Pokazaliśmy charakter – powiedział po zwycięskim meczu z Zagłębiem Lubin (3:2) trener Legii, Romeo Jozak.

Nawet bez mojego komentarza macie wystarczająco dużo materiału na kolejnych pięć dni. Jestem szczęśliwy z trzech punktów i nie byłbym bardziej zadowolony nawet wtedy, kiedy wygralibyśmy 10:0.

Kilku piłkarzy zagrało dziś po raz pierwszy w barwach Legii i ci zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Remy – solidność, Antolić – mądrość, Philipps – znakomicie się poruszał. Swoje zrobił też Miro Radović. “Rado” to legenda i ikona polskiej ligi. Świetnie zagrał dziś też Mączyński, z dobrej strony pokazali się Pazdan i Malarz. Niezgoda staje się kluczowym zawodnikiem zespołu.

Dziś wygraliśmy, ale nie jest to jeszcze wygranie całych rozgrywek. To było ważne spotkanie, ale przed nami wciąż wiele pracy. Mam nadzieję, że przez całą wiosnę będziemy oglądać tak emocjonujące mecze.\Kontuzja Szymańskiego to raczej stłuczenie i nie przewidujemy nic poważnego. Jego dzisiejszy występ był bardzo udany. Mimo młodego wieku, Szymański gra bardzo dojrzale i rozważnie.

Zaglębie Lubin – Legia Warszawa 2:3 (0:1)

Bramki: Mares 46′, 90′ (k) – Niezgoda 16′, 67′, Radović 90′ (k)

ZAGŁĘBIE: Leciejewski – Balić, Kopacz, Guldan, Czerwiński – Kubicki (Żyra 76′), Matuszczyk – Pawłowski (Moneta 68′), Jagiełło, Janoszka (Janus 46′) – Mares.
Rezerwowi: Hładun, Todorovski, Janus, Moneta, Starzyński, Woźniak, Żyra.

LEGIA: Malarz – Hlousek, Pazdan, Remy, Jędrzejczyk – Philipps, Mączyński, Antolić – Hamalainen, Niezgoda (Radović 86′), Szymański (Eduardo 46′).
Rezerwowi: Cierzniak, Broź, Astiz, Kucharczyk, Pasquato, Radović, Eduardo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*