LIDER POKONANY! PGE Skra – Lokomotiw 3:0 Wypowiedzi po meczu PGE Skra – Lokomotiw Nowosybirsk

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , zdjęcie i film

W 5. kolejce Ligi Mistrzów do Bełchatowa przyjechał lider grupy C – Lokomotiw. Siatkarze PGE Skry zrewanżowali się rywalom za porażkę w Nowosybirsku w świetnym stylu, wygrywając 3:0!

Już początek nastrajał optymizmem! To była inna PGE Skra niż ta grająca w Nowosybirsku. Bełchatowianie pokazali, że utytułowanego rywala się nie przestraszyli i od początku znajdowali się na prowadzeniu. Zdobytą przewagę stopniowo powiększali (8:5, 16:12). Rywale mieli problemy, aby w Energii wstrzelić się z zagrywką, przeciwnie do gospodarzy, który zaserwowali aż 6 asów! Pełni możliwości nie prezentował też lider Lokomotiwu Grozer (tylko 4 punkty w tym fragmencie). W naszym zespole ton nadawało trio Srećko Lisinac, Bartosz Bednorz i Mariusz Wlazły! I tak pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem żółto-czarnych 25:19!

Popis gry w wykonaniu gospodarzy trwał też w partii kolejnej! Gdy w polu serwisowym zameldował się Bednorz, PGE Skra zbudowała pięciopunktowe powadzenie (7:2). Na tym nasi siatkarze nie poprzestali i za chwilę było już 11:3! Wszystkie walory były po naszej stronie, bo w drugim secie rywale mocno odbili się też od bełchatowskiej ściany! Przy tak grających podopiecznych Roberto Piazzy Rosjanie zdobyli tylko 15 punktów, choć ten wynik mógłby być jeszcze korzystniejszy!

Lokomotiw przebudził się w trzeciej odsłonie. Początkowo to liderzy naszej grupy prowadzili (2:4), ale ich zryw nie trwał długo. Nie do zatrzymania był Lisinac, który wbijał na stronę rywali kolejne gwoździe. Oprócz akcji ofensywnych świetnie graliśmy w obronie i podbijaliśmy kolejne piłki Rosjan. To był rewanż w świetnym stylu!

PGE Skra – Lokomotiw 3:0 (25:19, 25:15, 25:19)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Janusz, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Piechocki oraz Nowak

Lokomotiw: Savin, Grozer, Eksi, Rodichev, Shcherbakov, Kurkaev, Golubev oraz Martynyuk, Pavlov, Divis

Trzecie zwycięstwo i trzecie odniesione z rosyjskim zespołem. Po wygranej z Lokomotiwem Nowosybirsk 3:0, PGE Skra awansowała na pozycję wicelidera tabeli grupy C Ligi Mistrzów. Czy ją obroni, dowiemy się po zakończeniu drugiego spotkania grupowego pomiędzy Dynamo Moskwa i Chaumont VB. Początek tej rywalizacji o godz. 17:00.

Siatkarze Dynamo w tej edycji Ligi Mistrzów mają na koncie tylko 2 „oczka” i wciąż czekają na premierowe zwycięstwo. Czy wicemistrzowie Rosji są w stanie przełamać swoją niemoc i odebrać dziś punkty Francuzom?

– Nie wiem z jakim nastawieniem podchodzi do dalszych startów Dynamo, ale myślę, że jak na profesjonalistów przystało, będą walczyć do końca – mówi Kacper Piechocki, a Marcin Janusz dodaje: – Jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, to dobrze, ale nie skupiamy się na innych meczach, tylko na swoich. Chcemy wygrać z Chaumont i to da nam awans do kolejnej fazy.

Pomimo porażki Lokomotiw utrzymał pozycję lidera (4 zwycięstwa, 11 pkt.). PGE Skra zajmuje drugie miejsce (3 zwycięstwa, 8 pkt.), trzecie Chaumont (6 pkt. – dwa zwycięstwa), a stawkę zamyka Dynamo (2 pkt.).

W fazie grupowej Ligi Mistrzów 2018 rywalizuje 20 zespołów. Awans do kolejnej rundy uzyskają po dwie drużyny z każdej z pięciu grup oraz dwie z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*