Wielka zbiórka klubowych pamiątek

Biuro Prasowe Lech Poznań

Rozpoczyna się jeden z najważniejszych etapów powstawania Oficjalnego Muzeum Lecha Poznań. Przez najbliższe tygodnie prowadzona będzie zbiórka pamiątek klubowych, w posiadaniu których są lub mogą być nie tylko kibice Kolejorza.

Scenariusz wystawy, jej charakter, a także prace projektowe powoli dobiegają końca. Muzeum, które zostanie ulokowane na trybunie Anioły, w niewykorzystanej dotychczas części strefy Premium, będzie miało powierzchnię około 600 m² i składało się z kilku części. Podstawą będzie stała ekspozycja, nie zabraknie przestrzeni do tematycznych i czasowych wystaw oraz strefy edukacyjnej.

Oficjalne Muzeum Lecha Poznań będzie połączeniem tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w tego typu obiektach. Do prac projektowych klub zaprosił doświadczone firmy, które w swoim portfolio posiadają pełen wachlarz realizacji w Polsce i za granicami kraju.

Już teraz wiadomo, że zwiedzający będą mogli zagłębić się w przeszłość Kolejorza za pośrednictwem najróżniejszych technologii, ale nie tylko. Nie zabraknie bowiem konwencjonalnych rozwiązań, goście wystawy będą mogli dotknąć replik pucharów, obejrzeć dawne trykoty meczowe, najciekawsze mecze, czy przejrzeć stare i oryginalne fotografie.

– Jednym z najciekawszych eksponatów jest trofeum mistrzowskie z 1983 roku, czyli za zdobycie pierwszego w historii klubu tytułu. Niestety wiele kolejnych nie zachowało się, a naszym zadaniem będzie odtworzenie ich w postaci replik. Pozostaje jednak jeszcze szansa na to, że są w posiadaniu kibiców, którzy czekają na okazję, by tak wartościowe pamiątki przekazać ponownie Kolejorzowi – mówi Łukasz Borowicz, rzecznik Lecha.

Klub uruchomił zbiórkę pamiątek, która będzie trwała do końca kwietnia. Wzorem m.in. FC Porto zastosował trzy tryby przekazania ich w ręce przedstawicieli Poznańskiej Lokomotywy. Przygotowane zostały umowy darowizny, użyczenia i sprzedaży, ich wzory znajdują się pod poniższymi linkami.

Do każdego przekazanego „gadżetu” będzie mogła być dołączona notatka, która będzie też swoistą osobistą opowieścią związaną z danym przedmiotem. Najciekawsze historie trafią do stałej ekspozycji muzealnej. Wszyscy darczyńcy natomiast po otwarciu Oficjalnego Muzeum Lecha Poznań znajdą swoje nazwisko na specjalnej tablicy umiejscowionej przy wejściu.

Najważniejsze: jak przekazać pamiątki? Zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym weronika.tadeusz@lechpoznan.pl, telefonicznie pod nr +48 660 423 851 lub +48 61 886 30 31.

Wszystkie umowy (użyczenia/darowizny/sprzedaży) i formularz przekazania pamiątek – w formie dokumentów do pobrania – znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Lecha Poznań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*