Cafu nowym piłkarzem Legii

Biuro Prasowe Legia Warszawa tekst i zdjęcie

Po pomyślnym przejściu testów medycznych, Cafu podpisał kontrakt z Legią Warszawa. 25-letni pomocnik został wypożyczony na półtora roku z opcją pierwokupu. Portugalczyk będzie występował z numer 26.

Cafu to grający najczęściej na pozycji defensywnego pomocnika Portugalczyk. Na boiskach Ligue 1 przez dwa sezony wystąpił łącznie w 28 spotkaniach, z czego 10 w obecnym sezonie (starcia z najmocniejszymi zespołami: PSG, AS Monaco i Olympique Lyon zaczynał w podstawowym składzie). W środku pola FC Metz grał z pozyskanym niedawno piłkarzem Legii, Chrisem Philippsem. W młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju przez kolejnych pięć lat rozegrał 30 meczów i zdobył pięć bramek.

– Cafu był obserwowany przez nasz dział skautingu od kilku lat. Z portugalskiej Vitorii Guimaraes, gdzie był kapitanem, przeszedł do ligi francuskiej i pokazał się z bardzo dobrej strony. To zawodnik o wysokiej jakości, który będzie wzmocnieniem zespołu i poważnym kandydatem do gry w środku pola, zwiększając konkurencję – mówi dyrektor techniczny Legii Warszawa, Ivan Kepcija.

Cafu zdobywał szlify juniorskie w uchodzącej za jedną z najlepszych w Europie akademii Benfiki SL. Rozegrał też 61 meczów na boiskach portugalskiej Primeira Liga w barwach Vitorii Guimaraes, skąd za dwa miliony euro przeszedł do FC Lorient, a następnie przeniósł się do FC Metz. 27 lutego 2018 roku został zawodnikiem Legii Warszawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*