Porażka Pomarańczarni MUKS z Koroną Kraków

tekst Wojtek Budzyk (budzikpoznanski.pl) zdjęcia Elżbieta Skowron

Fatalnie w to spotkanie weszły poznanianki. Ponad sześć minut trzeba było czekać na pierwsze celne punkty gospodyń. Dwa osobiste wykorzystała Iwona Szarzyńska. Do tej pory na tablicy widniał wynik 0:11. Na szczęście od tego momentu podopieczne trenera Brodzińskiego wróciły do gry, którą przyzwyczaiły poznańską publiczność. Krakowianki zdołały odpowiedzieć tylko jedną celną dwójką. Druga kwarta od początku była zaciętym widowiskiem. Obie piątki naprzemiennie zdobywały punkty seriami i na przerwę schodziły z dwoma oczkami straty.

Po przerwie obie drużyny nie grzeszyły skutecznością, ale w ogólnym rozrachunku lepiej punktowały liderki tabeli i powiększyły przewagę do siedmiu punktów. W ostatniej kwarcie poznanianki goniły rywalki doprowadziły nawet do wyniku 47:48, ale w końcówce spotkania miały za dużo strat i problemy z celnością i ze zwycięstwa mogły cieszyć się zawodniczki z Krakowa.

Pomarańczarnia MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 49:55 (10:13, 16:15, 9:14, 14:13)

Pomarańczarnia MUKS: Iwona Szarzyńska 21, Magdalena Ratajczak 10, Weronika Papernik 8, Karolina Olszewska 8, Weronika Woźniak 2, Patrycja Klatt, Alicja Jóźwiak, Magdalena Pisera, Paulina Pilichowska

AZS Politechnika: Agnieszka Krzywoń 14, Agata Rafałowicz 10, Alicja Grabska 7, Kaciaryna Pratasiewicz 7, Katarzyna Homoncik 6, Aleksandra Owca 4, Karolina Wilk 3, Kamila Ciężadło 2, Monika Malinowska 2