Starcie gigantów zapaśniczej maty w półfinale PWPW KLZ-Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom o krok od wielkiego finału!

Biuro Prasowe PWPW KLZ tekst Dariusz Kołacz , zdjęcia KLZ

28.02.2018 , GODZ. 19.00

Wrocławskie Centrum Kongresowe

AZ Supra Brokers Wrocław vs Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom

Publiczność we Wrocławskim Centrum Kongresowym i kibice oglądający zmagania drugiego półfinału PWPW KLZ w KLZ TV, byli świadkami zapaśniczej batalii, której poziom sportowy zadowolić musiał najbardziej wybrednych sympatyków sportu zapaśniczego. Dramaturgia meczu, znakomite akcje techniczne bohaterów zapaśniczych zmagań i atmosfera widowiska to wszystko stanowiło o najwyższej jakości tego wydarzenia sportowego.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Zwycięstwa Jessici Blaszki (48kg), Zelimkhana Magomedasultanowa (57 kg) i Dawida Karecińskiego (66kg) zapowiadały, że drużyna AZ Supra Brokers Wrocław, ma swój dzień i nic nie jest w stanie, odebrać im zwycięstwa w meczu. Kolejne walki to jednak wygrane zawodników Boruty- Olimpijczyka WT Zgierz & Radom. Swoje pojedynki wygrali – Roksana Zasina, Gor Oganessyan, Arkdiusz Kułynycz, Taybe Yusein, Mateusz Filipczak. Na szczególną uwagę zasługuje wygrana Arkadiusza Kułynycza z rosyjskim multimedalistą najważniejszych światowych imprez, złotym medalistą igrzysk olimpijskich, Aleksiejem Miszinem. Mecz zakończył się zwycięstwem kapitana AZ Supra Brokers Wrocław – Łukasza Banaka, który zmniejszył rozmiary porażki wrocławskiej ekipy do stanu 14:19.

Mecz rewanżowy w Radomiu, nie będzie jednak spacerkiem dla zwycięskiej zgiersko-radomskiej drużyny. W rywalizacji PWPW KLZ, nie można zbyt szybko liczyć punktów. Te punkty trzeba wyszarpać na macie. Mecz rewanżowy będzie z pewnością równie pasjonujący, jak wrocławski pojedynek tych drużyn.

TABELA WYNIKÓW

Kat. wag. AZ Supra Brokers Wrocław Zapis walki Wynik meczu Boruta -Olimpijczyk WT

Zgierz & Radom

48 kg Jessica Blaszka 4:0 4:0 Miglena Selishka
57 kg Zelimkhan Magomedsultanov 3:1 7;1 Iwan Izdebski
66 kg Dawid Kareciński 3:1 10:2 Michał Kośla
58 kg Tatyana KIt 0:3 10:5 Roksana Zsina
74 kg Eryk Maj 0:4 10:9 Marcin Majka
85 kg Aleksiej Mishin 0:3 10:12 Arkdiusz Kułynycz
69 kg Adela Hanzlickova 1:3 11:15 Taybe Yusein
97 kg Michał Perkowski 0:4 11:19 Mateusz Filipczak
130 kg Łukasz Banak 3:0 14:19 Rafał Krajewski

 

 

Mecz rewanżowy 02.03.2018 godz. 19.00

Radom ZSB ul. Kościuszki 7

Transmisja z meczu KLZ -TV (www.klz-zapasy.pl)

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*