Final Four o Mistrzostwo Ekstraligi Futsalu.

Tekst i zdjęcie Alicja Zając

W ten weekend w Świecie odbyły się turniej Final Four o Mistrzostwo Ekstraligi Futsalu.

Nam przyszło się zmierzyć z Wandą Słomniczanką Słomniki, z którą w zeszłym sezonie przegrałyśmy w ćwierćfinale, więc chciałyśmy rewanżu. Wiedziałyśmy, że będzie to zupełnie inny mecz, tak też było. Wanda naciskała, ale my robiłyśmy to również. Po udanym odbiorze, po indywidualnej akcji bramkę zdobyła Alicja Zając. Do przerwy 1-0 a mogło być więcej.
W drugiej połowie Wanda naciskała jescze bardziej, my nadal realizowaliśmy swój plan i znów do bramki trafiła Kicaj, było już 2-0. Słomniczanka próbowała gry w przewadze, ale my byłyśmy w tym dniu nie do przejścia! Trzecią, przepiękną bramkę z własnego pola karnego zdobyła Dominika Dewicka. Mecz zakończył się takim wynikiem.

Czekałyśmy na rywala z drugiego półfinału. UJ Kraków grał z TS ROW Rybnik, pokonując je po przepięknym, pełnym zwrotów meczu 3-0.

Kolejnego dnia w meczu o 3 miejsce zmierzył się zatem Kraków z Wandą. Zespół z Krakowa pokazał klasę, doświadczenie i bezsprzecznie wywalczył brązowy medal!

My natomiast zmierzyłyśmy się z zespołem z Rybnika w meczu finałowym. Co to był za pojedynek. Każdy zespół chwila wygrać. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1-0, gdzie to masz zespół miał więcej sytuacji z gry, ale świetnie dysponowana w tym dniu między słupami była Andżelika Dąbek. Znakomite interwencje uchroniły jej zespół przed utrata 2/3 bramek w 1 połowie. Niestety dla nas w drugiej połowie to zespół z Rybnika zaczął więcej atakować i skuteczniej. Zdobyły bramkę na 1-0, potem broniąc w 3 po 2 żółtej kartce dla naszej zawodniczki na 5 s przed powrotem zawodnika straciłyśmy bramkę na 2-0. Podjęłyśmy ryzyko, grałyśmy w przewadze, straciłyśmy bramkę na 3-0. Takim wynikiem zakończył się ten dobry, wyczerpujący finał.

Możemy być z siebie dumne, wielu w nas nie wierzyło przed sezonem, a my zagrałyśmy w finale. Gratulujemy zespołowi z Rybnika, który ma w swoim zespole świetne zawodniczki i już czekamy na kolejny sezon, w którym na pewno będziemy walczyć o złoty medal!!!