Kontuzja Arkadiusza Recy

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcie

W spotkaniu 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock, a Cracovią groźnie wyglądającej kontuzji doznał lewy obrońca Wisły Płock – Arkadiusz Reca.

Do zdarzenia, w którym ucierpiał nasz zawodnik, doszło w 38. minucie rywalizacji. W środku pola Reca i Matic Fink zderzyli się głowami, a piłkarz Wisły doznał tępego urazu głowy z krótkotrwałą utratą świadomości, nie był w stanie kontynuować gry i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Bezpośrednio ze stadionu Arek został przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, w celu dalszej diagnostyki.

 Przy urazach, przy których nie widać rozcięcia głowy mogą pojawić się krwiaki wewnętrzne i trzeba wykluczyć czy nie ma na przykład złamania czaszki czy też krwawienia do mózgu. Po wstępnych badaniach tomografii komputerowej Arek został wypisany do domu bez oznak urazów wewnętrznych – powiedział Paweł Nowacki, fizjoterapeuta drużyny.

Reca czuje się dobrze, dziś normalnie uczestniczył w treningu na siłowni. Sztab medyczny cały czas będzie monitorować jego stan zdrowia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*