DOMINACJA PGE SKRY

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , film i zdjęcie

W 26 kolejce PlusLigi PGE Skra wygrała z MKS-em Będzin 3:0. Statuetkę MVP odebrał Karol Kłos

Choć bełchatowianie trzy dni wcześniej rywalizowali z mistrzem Włoch, to zachowali koncentrację na mecz z 12 zespołem tabeli PlusLigi. Roberto Piazza desygnował do gry ten sam skład, który wystąpił z Cucine Lube. Pierwszy set gospodarze wygrali do 20, choć zwycięstwo mogłoby być wyższe. Liderem w naszym zespole był Milad Ebadipour – 6 punktów, który połowę z nich zaserwował w ważnym momencie. Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w bloku, który dostarczył nam aż 7 punktów.

W drugiej partii siatkarze PGE Skry szybciej osiągnęli przewagę i wygrali w świetnym stylu do 12! Bardzo dobrze spisywali się w każdym elemencie: na zagrywce – 6 asów, w ataku 80% skuteczności, a w przyjęciu 70% pozytywnego.

W trzecim secie bełchatowianie potwierdzili swoją dominację. Wygrali 25:20 i całe spotkanie za trzy punkty.

PGE Skra – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:12, 25:20)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Łomacz, Piechocki oraz Janusz, Romać, Penchev

MKS: Kozub, Ratajczak, Grzechnik, Peszko, Yordanov, Araujo, Potera oraz Waliński. Klobucar, Kowalski, Faryna, Gregorowicz