KS M40.pl Poznań – Red Dragons II Pniewy 4:1

Informacja Prasowa KS M40.pl Poznań tekst Patryk Rzepka zdjęcia Elzbieta Skowron

Futsalowe widowisko na zakończenie sezonu 2017/2018!
W niedzielę 18. marca drużyna KS M40 Poznań podejmowała na Chwiałce rezerwy ekstraklasowego Red Dragons Pniewy. Mecz od samego początku był znakomitym widowiskiem. Goście wzmocnieni kilkoma zawodnikami z doświadczeniem ekstraklasowym bardzo szybko budowali ataki. Pomimo kilku groźnych sytuacji nie potrafili jednak pokonać Patryka Rzepki. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 7. minucie Łukasz Cieśla zdecydował się na groźny strzał z dalszej odległości po którym piłka odbiła się od bramkarza i spadła pod nogi Tomka Sobierajskiego, który sprytnym strzałem umieścił futsalówkę w bramce. 2. minuty później było już 2:0 dla Pomarańczowych. Przemek Marciniak znakomicie zagrał do Łukasza Cieśli, który precyzyjnym strzałem pokonał golkipera z Pniew. W kolejnych minutach mecz się wyrównał ale żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola.
W drugiej połowie Poznaniacy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, stopniowo powiększając przewagę. W 24. minucie po raz kolejny Łukasz Cieśla wykorzystał podanie Przemka Marciniaka i podwyższył wynik spotkania na 3:0. Ten sam zawodnik w 27. minucie skompletował hat-tricka, nie dając szans Pniewskiemu bramkarzowi w sytuacji sam na sam. W 34. minucie Red Dragons na chwilę wrócili do gry, kiedy to Kamil Kijak wykorzystał przedłużony rzut karny. Od tego momentu goście wycofali bramkarza grając w przewadze w polu ale nie byli w stanie sforsować mocnej obrony M40 i wynik do końca nie uległ już zmianie. Ostatecznie Poznaniacy pokonali Red Dragons Pniewy i w dobrym stylu zakończyli sezon 2017/2018.