Remis w derbach Wielkopolski

Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Krzysztof Brzeziński , zdjęcie archiwalne
  Wielu niesamowitych emocji dostarczyły derby Wielkopolski pomiędzy WKS Grunwald Poznań a Realem Astromalem Leszno. Od pierwszej minuty spotkania trwała zażarta walka o każdą piłkę . Drużyny postawiły na twardą obronę, a główną rolę odgrywali bramkarze obydwu drużyn. Do przerwy gospodarze prowadzili 11-9. Po zmianie stron znakomicie zaczął grać nasz zespół, rzucając kolejno pięć bramek. Objęliśmy prowadzenie, które utrzymywało się do 60 minuty spotkania. Przy stanie 21-20 , na 15 sekund przed końcem spotkania Aleksander Pawłowski nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkę przejęli gospodarze , w ostatniej sekundzie meczu bramkę na wagę remisu rzucił Wojciech Leder.
Rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze wygrywając 4-1.
Mimo porażki w rzutach karnych postawa naszego zespołu zasługuje na wielki szacunek.
Kolejny mecz ligowy rozegramy 7 kwietnia w Poznaniu z GKS Żukowo.
W dniach 5-8 kwietnia gościć będziemy młody zespół z Danii Ulstrup IF. Podczas ich pobytu sekcja piłki ręcznej zorganizuje turniej z udziałem  4 zespołów. Turniej rozegrany zostanie w Buku. Planujemy rozegrać również mecz dzieci WKS Grunwald- Ulstrup IF w sobotę 7 kwietnia, przed spotkaniem ligowym.
Real Astromal Leszno vs WKS Grunwald Poznań 21:21 (11:9)
Dla Leszna bramki zdobyli ; Przekwas Michał 5, Krystkowiak Damian 2 , Misiaczyk Krzysztof 2, Giernas Marcin 6 ,
                                                    Rzczkowiak Alan 2, Frieske Michał 1 , Leder Wojciech 3
Dla Grunwaldu bramki zdobyli ; Barabiak Marek 8, Fogler Robert 2, Harasymek Alan 1, Majewski Michał 1,