WKS Grunwald Poznań vs SPR GKS Żukowo 35:31

Informacja Prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Krzysztof  Brzeziński zdjęcia Elżbieta Skowron

W zaległym meczu I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań pokonał na swoim parkiecie GKS Żukowo 35-31 / 17-12/. Goście prowadzili tylko w drugiej minucie meczu po rzucie karnym wykonywanym przez najlepszego strzelca swojej drużyny Grzegorza Dorsza. Kolejne cztery bramki zdobyli gospodarze obejmując prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. W 36 minucie spotkania prowadzenie Grunwaldu wzrosło do 7 bramek. W ostatnich dwudziestu minutach spotkania trener Rafał Walczak dał odpocząć najlepszym swoim zawodnikom wprowadzając na plac gry młodych zmienników. Szybkie tempo , duża ilość zdobytych bramek, pozwoliły kibicom obejrzeć ciekawy  mecz  zakończony w pełni zasłużonym kolejnym zwycięstwem Grunwaldu. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli:: Michał Nieradko 9 bramek, Marek Baraniak 6, Robert Fogler 5.
Za tydzień wielkie derby wielkopolski MKS Nielba Wągrowiec-WKS Grunwald Poznań
Od czwartku gościliśmy młody zespół piłkarzy ręcznych z Danii. W piątek zespół został zaproszony do Firmy Grundfos, która jest jednym ze sponsorów Grunwaldu. Następnie odbył się turniej w Buku w ramach współpracy z Powiatem Poznańskim z udziałem czterech zespołów. W sobotę zespół Ulstrup IF rozegrał mecz z młodymi zawodnikami WKS Grunwald wygrywając 16-14. Duńscy zawodnicy dopingowali zespół seniorów w meczu ligowym z Żukowem oraz wzięli udział w spotkaniu pokoleń z zawodnikami Grunwaldu. Kontakt ten na pewno będzie kontynuowany i przyniesie wiele korzyści sportowych dla obydwu stron.
WKS Grunwald Poznań vs SPR GKS Żukowo 35:31 (17:12)
Bramki dla Grunwaldu zdobyli ; Baraniak Marek 6 ,Westwal Krzystof  1, Fogler Robert 5, Dtaszkiewicz Tomasz 1, Harasymek
Alan 4, Majewski Michał 3, Martyński Krzysztof 1, Gintoft Tomasz  3, Kurek Filip 1, Piechowiak Patryk 1, Nieradko Michał 9 .
Bramki dla Żukowa ; Radecki Karol 4, Dorsz Grzegorz 8, Benkowski Alan 5, Adamczyk Szymon 1, Wenderski Oliwier 1,
Hajnos Wojciech 3, Didyk Damian 8, Woźniak Damian 1.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*