Juniorki Impel Wrocław wicemistrzem Polski

Biuro Prasowe Impel Wrocław tekst i zdjęcia

Juniorki Impel Wrocław wracają z Dębicy z tytułem wicemistrza Polski. To wielki sukces drużyny prowadzonej przez trenera Rafała Błaszczyka. Oto krótkie podsumowanie drogi do wicemistrzostwa.

Juniorki swoją drogę do sukcesu rozpoczęły od wywalczenia mistrzostwa Dolnego Śląska. To otworzyło im drogę do rywalizacji na szczeblu centralnym. By znaleźć się w finale – juniorki musiały przejść przez ćwierć- i półfinał – w obu zajmowały miejsca promujące do gry w kolejnym etapie rozgrywek.

Losowanie grup ćwierćfinałowych przydzieliło Impelki do grupy siódmej. Rywalizacja pierwotnie miała odbyć się we Wrocławiu, ale z powodu odbywającego się równolegle turnieju ćwierćfinałowego juniorów KS Gwardii Wrocław – została przeniesiona do Twardogóry. Tutaj wrocławianki czuły się jak ryby w wodzie m.in. dlatego, że odbywały tu swój obóz sportowy podczas ferii zimowych. Hala sportowa w Twardogórze po raz kolejny okazała się bardzo szczęśliwa.

Wrocławianki turniej w Twardogórze rozpoczęły we czwartek (15.02.2018). Wtedy podopieczne Rafała Błaszczyka rozprawiły się z pierwszym rywalem w podgrupie A – TKS-T Budowlanymi Łódź. W piątek bez problemów uporały się z kolejnym grupowym przeciwnikiem – zespołem MKS Truso Elbląg. Dzięki temu awansowały do grupy finałowej.

W tej grupie rywalizowały cztery drużyny (po dwie z każdej z podgrup) z zaliczeniem wyników z pierwszej fazy turnieju. W sobotę Impelki pokonały KS BAS Białystok, a w niedzielę nie pozostawiły złudzeń, która drużyna jest najlepsza, pokonując PSPS Chemik Police.

W całym turnieju Impelki nie straciły nawet seta i pewnie awansowały do półfinałowych zmagań o mistrzostwo Polski. MVP całego turnieju została wybrana wrocławska libero – Karolina Pancewicz. Nagroda dla MVP zespołu Impel Wrocław trafiła w ręce Sandry Świętoń.

Pierwsze miejsce w turnieju ćwierćfinałowym sprawiło, że wrocławianki były rozstawione w losowaniu grup półfinałowych. Dzięki temu zostały wylosowane także jako gospodarz swoich półfinałowych zmagań. Stało się zatem jasne, że o awans do najlepszej ósemki zespołów w kraju, Impelki powalczą przed swoją wspaniałą publicznością.

Turniej rozgrywany był w dniach 9 – 11 marca. W pierwszym meczu siatkarki z Dolnego Śląska były zdecydowanie lepsze od Trefla Proximy Kraków. W drugim dniu rywalizacji Impelki stawiły czoło utytułowanemu klubowi – KS Pałac Bydgoszcz. Ten mecz udało się wygrać (3:2), mimo, że w tie-breaku rywalki prowadziły 11:7 (ostatecznie Impelki zdobyły osiem punktów z rzędu i zwyciężyły 15:11).

Po zakończeniu spotkania z zespołem z Bydgoszczy wiadome już było, że to właśnie Impelki wywalczyły awans do turnieju finałowego. W ostatnim dniu rywalizacji Impelki musiały uznać wyższość rywalek z SMS Police (3:2), które także pojechały na finałowe starcia, gdzie wywalczyły brązowy medal MP.

Turniej finałowy zorganizowało miasto Dębica. Mecze rozgrywane były w hali tamtejszego MOSiRu. Cały turniej trwał 5 dni. Pierwszego – wrocławianki zmierzyły się z UKS Szóstka Mielec, którą pokonały 3:1 (MVP meczu: środkowa Łucja Kuriata). We czwartek Impelkom dopisało mniej szczęścia – uległy LTS Legionovii 3:1, ale spotkanie było bardzo zacięte, a sety kończyły się na przewagi. W piątek siatkarki z Dolnego Śląska przypieczętowały swój awans do najlepszej czwórki w Polsce, pokonując Budowlanych Łódź SSA (3:0, MVP meczu: atakująca Julia Szczurowska).

W półfinale turnieju finałowego Impelki zmierzyły się ze zwycięzcą grupy B – zespołem MKS SAN-Pajda Jarosław. Podobnie jak pierwszy półfinał (LTS Legionovia – SMS Police), tak i ten zakończył się dopiero w tie-breaku. Lepsze okazały się wrocławianki i to one awansowały do ścisłego finału (MVP meczu: przyjmująca Sandra Świętoń).

Podczas niedzielnego starcia – ponownie górą były siatkarki LTS Legionovii, do których trafił złoty medal mistrzostw Polski. Srebro zawisło na szyjach zawodniczek Impela Wrocław, a brązowe krążki pojechał do Polic wraz z siatkarkami tamtejszego SMSu.

Wśród nagrodzonych i najlepszych zawodniczek na swoich pozycjach została wybrana libero wrocławskiej drużyny – Karolina Pancewicz.

Myślę, że w ciągu tych pięciu dni pokazaliśmy dobrą siatkówkę. Cieszę się, że przyszło mi w udziale wywalczyć z tak wspaniałą drużyną udział w samym finale i walczyć o największe trofeum. Dziś udało się zdobyć srebrny medal, a droga jaką razem pokonaliśmy do tego wspaniałego momentu będzie dla mnie pięknym wspomnieniem. Dziękuję wszystkim kibicom za wspaniały doping – w wielkich, pomeczowych emocjach powiedziała Pancewicz.

Srebrny medal juniorskiej drużyny to wielki sukces młodzieżowej siatkówki we Wrocławiu. Na początku maja w turnieju finałowym zagrają także kadetki Impel Wrocław. Na szczebel centralny awansowały również młodziczki, jednak przed nimi jeszcze długa droga, by znaleźć się w najlepszej ósemce w kraju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*