King pokonuje Anwil, Polski Cukier lepszy od Asseco

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst i filmy, zdjęcie Andrzej Romański

Polski Cukier Toruń pokonał w Gdyni Asseco 87:69 w niedzielnym spotkaniu telewizyjnym Energa Basket Ligi.

Najważniejsze wydarzenia: Początek spotkania był wyrównany, a obie ekipy zdobywały punkty głównie z dystansu. Po trójce Glenna Coseya goście mieli sześć punktów przewagi. Asseco odrabiało straty przede wszystkim rzutami wolnymi, ale Polski Cukier nie pozwalał na zbyt wiele. Torunianie po 10 minutach wygrywali 21:16. Zaraz na początku drugiej kwarty ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie. Później świetny był również Przemysław Żołnierewicz, ale dzięki trafieniu D.J. Newbilla to goście po pierwszej połowie mieli dwa punkty przewagi. Trzecią kwartę Polski Cukier rozpoczął od świetnej serii 11:0, a gospodarze przez blisko pięć minut nie potrafili zdobyć punktów. To pozwalało ekipie trenera Dejana Mihevca objąć kontrolę nad tym meczem. W pewnym momencie miała nawet 15 punktów przewagi. Asseco potrafiło jeszcze zmniejszyć straty, ale po 30 minutach było 60:53. W czwartej kwarcie goście znowu odskakiwali, a po dobitce Cheikha Mbodja znowu prowadzili 15 punktami. Tego już gdynianie nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie torunianie zwyciężyli 87:69.

Najlepsi strzelcy: Cheikh Mbodj zanotował dla gości 19 punktów i 10 zbiórek. Przemysław Żołnierewicz zdobył 16 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty.

Ciekawostka: Asseco trafiło tylko cztery trójki. Ich średnia w tym elemencie przed tym meczem to 10,5.

Statystyka: Bardzo ważne były punkty z szybkiego ataku – Polski Cukier zanotował ich 19, natomiast Asseco tylko 8.

W niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi Asseco Gdynia – Polski Cukier Toruń nie zabrakło efektownych akcji! Zobacz najlepsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*