Wypowiedzi po meczu BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra

Biuro Prasowe Skra Bełchatów tekst, zdjęcie i film

Zanim rozpoczął się mecz z BBTS-em Bielsko-Biała, PGE Skra była już pewna awansu do półfinału mistrzostw Polski. Stało się tak, ponieważ Trefl Gdańsk stracił punkt w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Pojawiła się taka informacja, ale mimo awansu chcieliśmy zagrać naszą najlepszą siatkówkę – mówi Bartosz Bednorz, najlepszy siatkarz sobotniego spotkania.

– Dobra gra Bielska zadecydowała o tym, że tak słabo weszliśmy w ten mecz. Wytrzymali do samego końca w pierwszym secie, wygrali 25:23. Druga partia to nasze zwycięstwo, a w trzeciej było blisko przegranej, ale w końcówce u dało nam się wyciągnąć. Czwarta odsłona to nasza dobra gra i przewaga,  nie tak jak we wcześniejszych setach – relacjonuje Karol Kłos.

Siatkarze BBTS grający “z nożem na gardle” bardzo ambitnie walczyli z wicemistrzami Polski. Pomimo porażki wciąż mają szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej i grę w barażach. Do zajmującej 14 miejsce Łuczniczki Bydgoszcz tracą dwa punkty.

– Bielsko wie, o co walczy, walczy o utrzymanie i to było dla nich bardzo ważne spotkanie, dlatego wyszli tacy naładowani, my przez pierwsze dwa sety byliśmy trochę śnięci. Za nami ciężka praca w ostatnim tygodniu, czuło się ją w kościach. Kiedy się rozgrzaliśmy, to ten trzeci set, wydaje mi się decydujący, bo było już 17:11 dla BBTS-u, potrafiliśmy wyciągnąć i wygraliśmy za trzy punkty. Wiedzieliśmy przed tym meczem, że mamy pewne drugie miejsce, ale gramy do końca, o kolejne punkty i o to, żeby być lepszym – podkreśla środkowy PGE Skry. – Zawsze trudniej gra się z zespołami z dołu tabeli, cały czas trzeba utrzymywać tę najwyższą koncentrację. Grała tu ZAKSA i zespół z Bielska pokazał, że z tymi mocniejszymi zespołami potrafią powalczyć, bo nie mają nic do stracenia. Ryzykują dużo na zagrywce, momentami im się to opłaca. Później wszystko wróciło do normy i trzymaliśmy już swoją grę – ocenia Bednorz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*