PRZEBUDZENIE FLORENCE’A, MISTRZ LEPSZY OD KINGA , TOP 10 akcji 25. tygodnia Energa Basket Ligi

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , film i zdjęcie Andrzej Romański

Świetny występ Jamesa Florence’a (31 punktów) pozwolił Stelmetowi Enei BC Zielona Góra na zwycięstwo nad Kingiem Szczecin 103:100 w środowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

 Najważniejsze wydarzenia: Początek spotkania był niezwykle wyrównany i toczył się w rytmie kosz za kosz. Dopiero późniejsze trafienia Pawła Kikowskiego dawały Kingowi pięć punktów przewagi. Po 10 minutach było 24:20 dla gości. Straty od początku drugiej kwarty odrabiał James Florence. Szczecinianie potrafili jednak – chociaż na chwilę – wracać na prowadzenie. Następnie dobry fragment Łukasza Koszarka stawiał w lepszej sytuacji Stelmet Eneę. Dzięki trafieniu Przemysława Zamojskiego gospodarze wygrywali po pierwszej połowie 50:48. W trzeciej kwarcie zespół trenera Andreja Urlepa potrafił wychodzić na siedmiopunktowe prowadzenie po rzutach wolnych Florence’a. King się nie poddawał – trójka Pawła Kikowskiego zbliżyła tę ekipę do stanu 80:78 po 30 minutach rywalizacji. W czwartej części meczu mistrzowie kontrolowali sytuację, a było to możliwe dzięki Edo Muriciowi oraz Adamowi Hrycaniukowi. Mimo tego na półtorej minuty przed końcem trójka Łukasza Diduszki zbliżyła gości na zaledwie punkt. W decydujących momentach nie potrafili jednak przechylić szali na swoją korzyść. Ostatecznie Stelmet Enea wygrał 103:100.

Najlepsi strzelcy: James Florence zdobył dla gospodarzy 31 punktów i 3 asysty. Paweł Kikowski zanotował dla gości 27 punktów i 7 asyst.

Ciekawostka: Przemysław Zamojski rzucił w tym spotkaniu aż 21 punktów – wszystkie w pierwszej połowie.

Statystyka: Rezerwowi zawodnicy Stelmetu Enei zdobyli aż 58 punktów. Gracze wchodzący z ławki w ekipie ze Szczecina zanotowali ich 21.

 

zapraszamy do obejrzenia  zestawienia 10 najlepszych akcji 25. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2017/2018.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*