Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań grali w kwietniu ”z tyłu” na zero!

Informacja Prasowe WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski  zdjęcia Paweł Siczyński

W miesiącu kwietniu, hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rozegrali cztery mecze ligowe. Wszystkie pojedynki zakończyły się wysokimi wygranymi wojskowych. Godny podkreślenia jest fakt, że w żadnym meczu obrona mistrzów Polski nie straciła żadnej bramki. W naszej dyscyplinie rezultaty meczów bez straty gola zdarzają się rzadko. Nie stracić bramki w czterech kolejnych meczach – to na pewno duży sukces i osiągnięcie zespołu WZS WKS Grunwald Poznań. Wszyscy zwykle chwalą napastników za zdobywanie bramek, natomiast rzadko podkreśla się rolę obrony w wygranym meczu, dlatego też za miesiąc kwiecień wyróżnienie otrzymują: bramkarz Mateusz Popiołkowski oraz zawodnicy linii defensywnej: Paweł Bratkowski, Tomasz Dutkiewicz, Jakub Janicki, Michał Kasprzyk i Piotr Kozłowski. Oczywiście, żeby obrona grała dobrze, potrzebny jest wysiłek całego zespołu, jednak mimo to wymienieni zawodnicy otrzymują najwyższą notę. Należy zwrócić uwagę, że nasi hokeiści na trawie znakomite wyniki uzyskali wygrywając z drużynami, które w ubiegłym sezonie zajęły miejsca od 2-4 w końcowej kwalifikacji. Tym większe uznanie i szacunek za znakomitą grę i pracę, którą wykonują trenerzy mistrzowskiej drużyny: Karol Śnieżek i Robert Grzeszczak.

08.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań – LKS Gąsawa 14:0

15.04.2018 KS Warta Poznań – WZS WKS Grunwald Poznań 0:7

22.04.2018 KS Pomorzanin Toruń – WZS WKS Grunwald Poznań 0:6

29.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań – KS AZS AWF Poznań 5:0

Poza tym, nasi hokeiści na trawie w kwietniu rozegrali dwa mecze towarzyskie z drużynami z Berlina, uzyskując następujące rezultaty:

13.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań – TC Blau-Weiss Berlin 7:1

14.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań – SC Charlottenburg Berlin 7:1

Jak widać, drużyna hokeistów Grunwaldu miała bardzo pracowity I zwycięski miesiąc. Oby tak dalej. Zapraszamy kibiców na mecze WZS WKS Grunwald Poznań na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27.

Następny mecz rozegramy 13.05.2018r. o godz. 14.00 z AZS Politechnika Poznań. WSTĘP WOLNY.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*