Sokół Kraków i Mazowsze najlepsze w gimnastyce artystycznej

Informacja Prasowa OOM Wielkopolska 2018 Beata Oryl-Stroińska zdjęcia Piotr i Paweł Rychter

Zakończyła się rywalizacja w XXIV OOM w gimnastyce artystycznej. W finałowych zawodach w Szamotułach najwięcej medali (12) wywalczyły reprezentantki PTG Sokół Kraków, które we wszystkich układach, zarówno taneczno-artystycznych, jak i z przyrządami stawały na podium. Trzy medale wywalczyła Emilia Komarewicz (srebrne w układzie ze skakanką i piłką oraz brązowy w wieloboju).

– Bardzo się cieszę bo dla całej naszej grupy były to bardzo udane zawody. Było trudno, ale wracamy z medalami – powiedziała Emilia.

Łez wzruszenia nie ukrywała także Liliana Lewińska (UKS Kopernik Wrocław), jak również jej mama i jednocześnie trenerka, olimpijka z Atlanty, Krystyna Leśkiewicz-Lewińska. – To są wielkie emocje i stres także dla trenerek. Staramy się jednak ich nie okazywać przy planszach żeby nie udzielił się naszym dziewczynkom. Przygotowania do mistrzostw Polski to lata trudnej i żmudnej pracy, w której nie ma nawet chwili na odpuszczenie – dodała była reprezentantka Polski. Jej córka została potrójną złotą medalistką w klasie III (wielobój, układ ze skakanką oraz taneczno-artystyczny).

W rywalizacji województw zwyciężyło Mazowsze, przed województwem pomorskim, małopolskim i Wielkopolską. Pozycja gospodarzy jest niespodzianką, bo w finałach OOM startowały zaledwie cztery gimnastyczki: Zuzanna Kamowska z Energetyka Poznań oraz Michalina Nowaczyk, Łucja Kaczmarek i Nadia Schmidt z MKS-u Dąbrówki Poznań. Ta ostatnia wywalczyła brązowy medal w układzie ze wstążką.

W załączniku zdjęcia (autorstwa Piotr i Paweł Rychter): podium z Lilianą Lewińską na 1. miejscu, Nadia Schmidt w układzie z obręczą, Lena Włoch (Sokół Kraków) oraz Liliana Lewińska ze skakanką (UKS Kopernik Wrocław).

W Koninie trwa walka o medale OOM na szermierczych planszach, a w Sypniewie koło Jastrowia przy szachownicach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*