WINGS FOR LIFE WORLD RUN PO RAZ PIĄTY

Biuro Prasowe Wings for Life World Run tekst i zdjęcia

6 maja o godzinie 13:00 odbędzie się 5. edycja Światowego Biegu Wings for Life. Dziesiątki tysięcy biegaczy na całym świecie rozpocznie ucieczkę przed goniącą ich metą. Na dobroczynny bieg w Poznaniu zapisało się rekordowe 8 tysięcy osób, wśród nich m.in. Monika Pyrek, Joanna Jóźwik czy Kuba Przygoński. Za sterami Samochodu Pościgowego ponownie zasiądzie Adam Małysz. Śledź poczynania uczestników razem z nami na www.wingsforlifeworldrun.com lub w TV!

Jubileuszowa odsłona imprezy będzie wyjątkowa dla uczestników z naszego kraju. Po raz kolejny lokalnym gospodarzem jest miasto Poznań. Zmienia się jednak lokalizacja startu, który przenosi się znad Jeziora Maltańskiego na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Większy teren „miasteczka biegacza” pozwolił zwiększyć limit uczestników. Mimo tego rejestracja została zamknięta na dwa tygodnie przed startem i wszystko wskazuje na to, że przed publicznością zgromadzoną wzdłuż nowej trasy wystartuje komplet zawodników.

Dlaczego „bieg dla tych, którzy nie mogą” cieszy się takim zainteresowaniem?

Po pierwsze, to bieg w szczytnym celu. 100% wpisowego za udział w Wings for Life World Run trafia bezpośrednio na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Idea imprezy jednoczy biegaczy i uczestników na wózkach inwalidzkich z całego świata.

Po drugie, to jedyny bieg bez tradycyjnej linii mety. I każdy go ukończy! Po 30 minutach od rozpoczęcia, w pogoń za uczestnikami wyruszają Samochody Pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejno napotkanych biegaczy. Nie ważne, czy zakończysz na 5., 35., czy 80. kilometrze i tak zostaniesz udekorowanym medalem zwycięzcą. W maratonie ze względu na formę i zdrowie nie powinien startować każdy, w Wings for Life World Run wyznaczając sobie realny i dogodny dystans – może!

Po trzecie, to bieg dla zawodników, amatorów, początkujących i tych, którzy z kanapy wstają raz w roku, by zrobić coś dobrego! Podobną historię opisał i przesłał do organizatorów jeden z uczestników: „Wings for Life World Run jest jedyną imprezą, w której biorę regularnie udział i dniem wyczekiwanym z utęsknieniem, mimo że ze sportem jestem na bakier”. Stała się ona inspiracją do nagrania klipu „Obudź w sobie Króla Artura”. Obejrzało go już ponad 60 tysięcy widzów, a film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Podsumowując Wings for Life World Run to bieg inny niż wszystkie. Rozgrywany jednocześnie na pięciu kontynentach: w pełnym słońcu i w środku nocy. Mimo braku miejsc na poznańskiej liście, wciąż można wziąć w nim udział i wesprzeć działania fundacji. APP RUN umożliwia start w dowolnej lokalizacji dzięki aplikacji Wings for Life World Run na urządzenia mobilne.

Wydarzenie transmitują stacje telewizyjne na całym świecie. Poznańskie zmagania pokaże na żywo kanał TVN24. Bieg można również śledzić poprzez stronę internetową wingsforlifeworldrun.com, w social mediach oraz dzięki transmisji online na Red Bull TV.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*