Pyrki chcą rozkochać Poznań w piłce ręcznej plażowej!

Informacja Prasowa Pyrki Poznań

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracji sezonu piłki ręcznej plażowej w Polsce, który w tym roku zapoczątkuje turniej PGNiG Summer Superligi na Placu Wolności w Poznaniu.

W miejscu, w którym do tej pory rządziła siatkówka plażowa, już w środę powstaną dwa boiska do piłki ręcznej, na których podziwiać będzie można najlepsze zawodniczki i zawodników tej odmiany szczypiorniaka w Polsce oraz Kadrę Narodową Kobiet, która już zdążyła zapisać się na kartach historii sportu, zdobywając rok temu srebrny medal Mistrzostw Europy w Zagrzebiu.

Poznańska piłka ręczna plażowa to jednak przede wszystkim zespół BHT Pyrki Poznań, którego historia sięga 2006 roku. W 2007 zespół został pierwszym oficjalnym Mistrzem Polski w plażowej odmianie szczypiorniaka. Na przestrzeni tych 12 lat dziewczyny zdobyły wiele medali MP, Pucharów Polski, regularnie zasilały też Reprezentację Polski. Tej, jak i wielu innym czołowych zespołom, będzie można od piątku kibicować w centrum Poznania. Miłośnicy plażowej odmiany szczypiorniaka właśnie turniejem w stolicy Wielkopolski rozpoczynają walkę o Mistrzostwo Polski.

Nie zakładamy sobie konkretnych rezultatów, jeśli chodzi o wynik sportowy. Od zawsze naszym celem jest przede wszystkim budowanie mocnej drużyny i własnej filozofii gry w plażówkę. Chcemy przede wszystkim grać widowisko, budować fajne emocje, tworzyć zgraną drużynę, która uwielbia spędzać ze sobą czas i może na siebie liczyć także poza boiskiem. Ciężko pracujemy, żeby rozwijać się z każdym rokiem zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Wiem, że dla części z tych młodych dziewczyn miejsce na podium Mistrzostw Polski byłoby doskonałą nagroda za trud, jak wkładają w trening.” – mówi przed startem sezonu Karolina Peda, grający trener BHT Pyrki Poznań

Gorąco zachęcamy wszystkich, aby spędzili z nami ten czas na Placu Wolności! Piłka ręczna plażowa jest niezwykle widowiskową dyscypliną, w której można się zakochać! Przychodźcie na trybuny i mocno kibicujcie wszystkim zawodnikom, no a w szczególności oczywiście nam!” – zachęca Sylwia Korniluk, kapitan BHT Pyrki.

Impreza główna, czyli PGNiG Summer Superliga startuje w piątek, ale cały harmonogram zawodów (od środy włącznie) dostępny jest między innymi na stronie: feniks play.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*