Finaly: Wysokie zwycięstwo PGE VIVE Kielce nad Azotami-Puławy

Pulawy 16.05.2018 PILKA RECZNA MEZCZYZN. PGNiG SUPERLIGA. KS Azoty-Pulawy SA - PGE VIVE Kielce --- HANDBALL MEN. PGNiG SUPERLIGA. KS Azoty-Pulawy SA - PGE VIVE Kielce N/Z Mateusz Kus, Mariusz Jurkiewicz, Bartosz Jurecki, Darko Djukic FOT. PIOTR JARUGA / 400mm.pl

Biuro Prasowe PGNiG Superliga tekst , zdjęcia , film

To był mecz, o którym Azoty-Puławy chciałyby jak najszybciej zapomnieć. W ciekawie zapowiadającym się półfinale z PGE Vive Kielce puławianie przegrali wyraźnie – 27:37, nie nawiązując tak wyrównanej walki jak trzy dni wcześniej w finale Pucharu Polski.

Po niedzielnym meczu w Kaliszu, w którym Azotowcy długo nawiązywali równą walkę z utytułowanym rywalem wszyscy ostrzyli sobie zęby na pierwsze starcie między tymi zespołami w Puławach. Niestety już pierwsze minuty sprowadziły na ziemię największych optymistów. Twarda gra kielczan w obronie i zbyt szybko kończone akcje puławian sprawiły, że PGE Vive raz za razem wyprowadzało zabójcze kontrataki. Już po 15 minutach goście wygrywali 11:2 i właściwie w tym momencie było po emocjach. Kolejne minuty potwierdzały tylko dominację Mistrzów Polski, którzy grali bardzo pewnie w ataku i skutecznie w obronie. Goście utrzymywali wysokie prowadzenie, które w najlepszym dla nich momencie sięgało 11 trafień (23 min. – 5:16, 25 min. – 6:17). Ostatecznie do przerwy różnica wynosiła dziesięć goli.

Pewną nadzieję w serca kibiców wlali puławianie zaraz po zmianie stron. Pierwsze trzy skuteczne rzuty z rzędu oddali właśnie gospodarze i zrobiło się 13:20. Goście szybko opanowali sytuację i już w 37 minucie powrócili na 10-bramkowe prowadzenie, a  10 minut później przewaga sięgnęła 13 trafień (15:28). Do końca meczu PGE Vive kontrolowało wydarzenia na parkiecie i zasłużenie wygrało w Puławach 37:27.

 

Azoty-Puławy – PGE Vive Kielce 27:37 (10:20)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy – Kuchczyński 7, Panic 5, Ostroushko 3, Grzelak 3, Titow 3, B. Jurecki 2, Podsiadło 1, Łyżwa 1, Skrabania 1, Masłowski 1, Kowalczyk, Prce, Gumiński, Seroka.
PGE Vive: Szmal, Wałach – Djukic 8, Dujshebaev 6, Bielecki 4, Jachlewski 4, Strlek 3, Jurkiewicz 3, M. Jurecki 2, Aguinagalde 2, Janc 2, Mamic 2, Kus 1, Zorman, Bombac.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*