Hussars Poznań pokonuje Spartans Oświęcim

Informacja Prasowa Hussars Poznań tekst i zdjęcia

Po zaciętym boju i męskiej walce pokonaliśmy drużynę Lacrosse Club Spartans Oświęcim. Był to niesamowity roller coaster! Serca kibiców zadrżały dwukrotnie, gdy goście, wykorzystując naszą nieuwagę zdobywali kolejne gole. Na całe szczęście, każda stracona bramka dodawała nam sportowej złości i woli walki. Niewątpliwie znakomita forma naszego bramkarza – Jerrego Winiarka miała znaczący wpływ na wynik końcowy.

Lepszego początku meczu nie mogliśmy sobie wyobrazić. Każdy z nas wyszedł na mecz zmotywowany i pełny energii. Maurycy Mierkiewicz kolejny raz udowodnił, że nie ma lepszych od niego. Bezlitośnie wykorzystał błędy przeciwników, zdobywając trzy bramki z rzędu.
W dalszej części spotkania dominowali goście. Brak koncentracji i chwilowe rozprężenie spowodowały, że pozwoliliśmy przeciwnikom oddać dwa celne strzały. Zmiany taktyczne trenera Jankowskiego znowu okazały się skuteczne. Kolejne gole dla Hussars zdobywali Kamil Szamajda oraz Jędrzej Bagiński (2).
Kiedy wydawało się, że losy meczu są już przesądzone drużyna z Oświęcimia pokazała charakter i chęć zwycięstwa. Do ostatniej sekundy napierali na naszą bramkę. Jednak ich ataki nie były wystarczająco skuteczne, aby odwrócić szalę zwycięstwa i mecz zakończył się wynikiem 7 do 6.

Ta wygrana sprawiła, że dalej mamy szanse na podium w Polskiej Lidze Lacrosse. Już 26 maja wyjeżdżamy na mecz przeciwko Kosynierzy Wrocław, aby walczyć o prawo do gry w finale. Trzymajcie za nas kciuki!

Najlepszy strzelec Kosynierów – Daniel Smaza doznał kontuzji i niestety nie zagra w najbliższym meczu. Danielowi życzymy powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli znów spotkać się na boisku.

Hussars Poznań vs Lacrosse Club Spartans Oświęcim 7:6 

MVP meczu został Jerry Winiarek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*