Ostatni sprawdzian Żużlowej Reprezentacji Polski – mecz Polska – Szwecja

Informacja Prasowa LETSMAKESPEEDWAY  zdjęcia Elżbieta Skowron

31 maja w Poznaniu , prowadzona przez Marka Cieślaka Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją . Czwartkowe spotkanie będzie ostatnim etapem przygotowań przed zbliżającymi się finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations ,które odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca na Nowym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu . 

Szwedzi , do Poznania przyjadą w najsilniejszym możliwym zestawieniu wraz z Fredrikiem Lindgrenem , który od początku obecnego sezonu prezentuje kapitalną dyspozycję . Reprezentanci “trzech koron” to trzykrotni zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata . Od 2001 roku do 2006 roku szwedzcy żużlowcy nieprzerwanie zdobywali medale DPŚ. Przed rokiem Szwedzi zdobyli srebrny medal DPŚ, a najlepszym zawodnikiem całych zawodów okazał się być Antonio Lindbaeck , który zdobył 20 z 21 możliwych punktów . Biorąc pod uwagę formę Fredrika Lindgrena można być pewnym , że podopieczni Morgana Anderssona  będą  walczyć o najwyższe cele podczas Monster Energy FIM Speedway of Nations. Swoje zmagania w tym turnieju rozpoczną już piątego czerwca w Manchesterze . W półfinale zmierzą się z zawodnikami z Czech , Francji , Włoch, Australii i Finlandii . Zanim jednak przystąpią do walki w jeździe parowej , będą rywalami Żużlowej Reprezentacji Polski w meczu towarzyskim w Poznaniu .

Skład zespołu Szwecji

 1.   Andersen Jonsson
 2.  Peter Ljung
 3.  Fredrik Lindgren
 4.  Jacob Thorssell
 5.  Antonio Lindback
 6.  Linus Sundstrom

Dla podopiecznych Marka Cieślaka , mecz ze Szwecją będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations 2018, które 8 i 9 czerwca odbędą się we Wrocławiu . Polacy są zespołem rozstawionym bezpośrednio w finale tych zmagań . Trener Biało-Czerwonych desygnował już sześciu zawodników , którzy pojawią się w Poznaniu.

Skład zespołu Polski

 1.   Jarosław Hampel
 2.   Piotr Pawlicki
 3.   Maciej Janowski
 4.   Maksym Drabik
 5.  Janusz Kołodziej
 6.  Grzegorz Zengota

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się w Poznaniu , 31 maja o godzinie 14:00 . Bilety na to wydarzenie nabyć można za pomocą portalu ebilet.pl . Posiadacze karnetu na PSŻ – mają prawo do biletu ulgowego .

Ceny biletów;

Bilet normalny – 30 zł

Bilet ulgowy     – 20 zł

Dzieci do 12 roku życia za 1 zł w pakiecie z rodzicem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*