Wielkopolska z kolejnymi medalami. Łzy olimpijczyka.

Biuro Prasowe OOM Wielkopolska 2018 tekst Beata Oryl-Stroińska zdjęcia Piotr i Paweł Rychter

Jeden złoty i trzy brązowe medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyły reprezentantki wielkopolskich klubów w zapaśniczych finałach w Krotoszynie. Mistrzynią Polski została Daria Komorowska z Sobieskiego Poznań, która w najcięższej kategorii wagowej (73 kilogramów) pokonała Karolinę Kozłowską (UKS Iron Bulls Bielawa).

– Nie mogę w to uwierzyć. Płaczę ze szczęścia, bo oczywiście bardzo chciałam tu wygrać, ale chyba do końca nie wierzyłam, że zostanę mistrzynią Polski. To mój największy sukces w moich dotychczasowych startach – powiedziała po walce wzruszona podopieczna trenerów Andrzeja Erberta i Antoniego Obryckiego.

Brązowe medale wywalczyły: Aleksandra Kazimierczak (65 kg/Sobieski Poznań), Wiktoria Pawłowska (69 kg/Sobieski Poznań) i Oliwia Paczkowska (73 kg, UKS Grunwald Plewiska).

Walki w Krotoszynie w szczególny sposób przeżywał Radosław Horbik. Olimpijczyk z Pekinu, były zapaśnik poznańskiego Grunwaldu Poznań, dopingował swoją córkę, a zarazem podopieczną, Karolinę (na zdjęciu nr 1). W silnie obsadzonej kategorii 61 kilogramów, w której walczyło 21 zawodniczek, Karolina wywalczyła brązowy medal.

– Jestem bardzo wzruszony bo jestem z niej dumny. Wiem, jak wiele wysiłku i pracy wymaga ta dyscyplina i jak dużo trzeba poświęcić. Specjalnie nie namawiałem Karoliny do uprawiania zapasów. Powiedziałem jednak, że jeśli się zdecyduje to będziemy pracować na 100 procent. I ona podjęła to wyzwanie. Przepraszam, ale nie jestem w stanie powstrzymać łez – mówił wzruszony Horbik.

Wtorkowe walki w Krotoszynie były godne finałów bo stały na bardzo dobry poziomie. Dominowały zapaśniczki z silnych w Polsce ośrodków kobiecych zapasów, z Piotrkowa Trybunalskiego, Kraśnika, Rudy Śląskiej, Karlina, czy Zgierza. Klasyfikację drużynową wygrał AKS Piotrków Trybunalski, przed Suplesem Kraśnik i MLUKS Karlino. KS Sobieski Poznań uplasował się na 5. miejscu.

To nie koniec zapaśniczych emocji podczas XXIV OOM. W najbliższy weekend w Poznaniu rywalizować będą klasycy.

Złote medalistki XXIV OOM w zapasach:

kat. 40 kg – Natalia Koperska (ZKS Slavia Ruda Śląska)

kat. 43 kg – Karolina Urban (WLKS Siedlce

kat. 46 kg – Wioletta Giers (MKS Cement-Gryf Chełm)

kat. 49 kg – Natalia Walczak (MLUKS Karlino)

kat. 53 kg – Monika Klepuszewska (MLUKS Karlino)

kat. 57 kg – Agata Kazimierczak (ZKS Miastko)

kat. 61 kg – Julia Molińska (Ares Wałbrzych)

kat. 65 kg – Amelia Kuraszewska (Husaria Fight Team Kozienice)

kat. 69 kg – Patrycja Wochna (AKS Piotrków Trybunalski)

kat. 73 kg – Daria Komorowska (KS Sobieski Poznań)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*