Piotr Orczyk siatkarzem PGE Skry

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów

Miło nam poinformować, że nowym siatkarzem PGE Skry został Piotr Orczyk. Pochodzący z Łodzi przyjmujący związał się z bełchatowskim klubem dwuletnim kontraktem.

Piotr Orczyk urodził się 19 marca 1993 roku w Łodzi i to właśnie w miejscowym klubie – Wifama Łódź stawiał pierwsze siatkarskie kroki. Następnie, jeszcze w rozgrywkach młodzieżowych reprezentował Czarnych Radom, sięgając po medale młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Przygodę z seniorską siatkówką przyjmujący rozpoczął w Effectorze Kielce. Po dwóch latach zdecydował się na wyjazd do ligi belgijskiej. W sezonie 2014/2015 Polak reprezentował barwy VC Euphony Asse – Lennik, a ostatnie trzy lata spędził w najbardziej utytułowanym belgijskim klubie Knack Randstad Roeselare. W ciągu kilkuletniej przygody w lidze belgijskiej dwa razy został wicemistrzem Belgii, dwukrotnie wywalczył złoty medal i aż czterokrotnie zdobył Puchar Belgii.

– Jestem szczęśliwy, że od nowego sezonu będę zawodnikiem Mistrza Polski. Chcę walczyć o trofea, a w Bełchatowie zawsze gra się o najwyższe cele. Będę czuł się tutaj jak w domu, bo pochodzę z Łodzi, a na mecze PGE Skry chodziłem jeszcze zanim zacząłem grać w siatkówkę. Po kilku latach spędzonych w Belgii liczę na udany powrót do polskiej ligi – mówi nowy przyjmujący PGE Skry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*