Karol Angielski piłkarzem Nafciarzy!

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcie

Karol Angielski został nowym piłkarzem Wisły Płock. 22-latek podpisał z nami trzyletni kontrakt.

Angielski na świat przyszedł 20 marca 1996 roku w Kielcach. Jest wychowankiem tamtejszej Korony, w której zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mierzy 177 cm wzrostu, a jego nominalną pozycją jest atak, choć zdarzyło mu się grać na wszystkich pozycjach w ofensywie.

W ostatnim sezonie reprezentował Piasta Gliwice, w którego barwach wystąpił w 25 meczach i zdobył w nich 2 bramki oraz zanotował tyle samo asyst. Wraz ze swoim zespołem z powodzeniem walczył o utrzymanie w lidze. Poprzednie rozgrywki – najlepsze w swoim wykonaniu – spędził natomiast w pierwszoligowej Olimpii Grudziądz (29 spotkań/14 goli/5 asyst), a w przeszłości grał jeszcze dla Zawiszy Bydgoszcz oraz Śląska Wrocław.

– Karol wpaja się w naszą koncepcję budowy zespołu. To młodzieżowy reprezentant Polski. Osobiście sprowadzałem go do Olimpii Grudziądz. Strzelił tam czternaście goli, i gdyby nie kontuzja, myślę, że tych bramek byłoby jeszcze więcej. Angielski jest dobrze przygotowany do sezonu, drzemią w nim spore umiejętności. Jestem pewien, że nasz sztab i trener wydobędą z niego to, co najlepsze. To przede wszystkim bardzo waleczny piłkarz, mający bardzo mocną lewą i prawą nogę. Gra też dobrze tyłem do bramki. Znamy możliwości naszego sztabu szkoleniowego i wiemy, że potrafią wydobyć z zawodnika to co najlepsze. Każdy świetnie się przy nich rozwija. Myślę, że nasz nowy napastnik również zrobi bardzo duży progres – powiedział Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Wisły Płock.

Karol, witamy na pokładzie i życzymy samych sukcesów!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*