Milan Milovanović pierwszym wzmocnieniem Trefla

Biuro Prasowe Trefl Sopot tekst i zdjęcie

Pierwszym zawodnikiem, który wzmocni Trefl Sopot w sezonie 2018/2019 jest Milan Milovanović. 26-letni podkoszowy w poprzednich rozgrywkach był jednym z liderów Polpharmy Starogard Gdański, a w lutym został wybrany MVP miesiąca w całej Energa Basket Lidze. W ekipie „serca Sopotu” serbski center zastąpi Steve’a Zacka.

Mierzący 205 centymetrów Serb swoją karierę rozpoczynał w rodzimej lidze, debiutując na poziomie seniorskim w ekipie FMP Belgrad. W minionym sezonie 26-latek na polskich parkietach zdobywał 13,4 punktu i 7,4 zbiórki na mecz, na koniec rozgrywek będąc najlepszym zawodnikiem swojego klubu w obu rubrykach statystycznych. W Polpharmie pokazał się jako solidny center, potrafiący zagrać zarówno efektywnie, jak i bardzo efektownie. Milovanović świetnie radził sobie w strefie podkoszowej po obu stronach parkietu. Był skuteczny nie tylko spod samej obręczy, ale także na linii rzutów wolnych, co nie jest regułą u wysokich zawodników. Serb jest dobrze wyszkolony w manewrach tyłem do kosza i potrafi skutecznie wykańczać akcje typu pick&roll. Nowy center Trefla operuje obiema rękami, dzięki czemu jest trudniejszy do zatrzymania dla obrońców rywali.

– Chciałem zostać w Polsce, dlatego szukanie klubu w tym kraju było dla mnie pierwszą opcją. Lubię tę ligę, dobrze żyje mi się w Polsce i z tego powodu nie starałem się o zatrudnienie w innych krajach. Pragnąłem zostać w Energa Basket Lidze i jestem pewny, że podjąłem właściwą decyzję. Mój przyjaciel z Serbii, Nikola Marković, sporo opowiadał mi o klubie i życiu w Sopocie. Sam również miałem kilka obserwacji na temat zespołu – Trefl jest silną ekipą, ze świetnym, młodym trenerem. Moim zdaniem w poprzednim sezonie dobrze połączono tutaj doświadczenie z młodością – mówi nowy środkowy Trefla, Milan Milovanović.

Przed przyjściem do Polski serbski center występował w swoim rodzimym kraju, w Bułgarii, Rumunii i na Słowacji. Milovanović jest wicemistrzem i zdobywcą pucharu Serbii, srebro wywalczył również w bułgarskich rozgrywkach i w lidze adriatyckiej, skupiającej zespoły z całych Bałkanów.

– Milan jest stosunkowo młodym zawodnikiem, ale już bardzo doświadczonym i ogranym w walce o wysokie cele. Nasz nowy center już od 2011 roku występuje na poziomie seniorskim, a w ostatnim sezonie udowodnił, że może być jednym z najlepszych podkoszowych Energa Basket Ligi. Milan świetnie sprawdził się na polskich parkietach, pokazał, że może być liderem swojego zespołu i solidnie prezentować się pod obręczami zarówno w obronie, jak i w ataku. Wraz z trenerem Marcinem Klozińskim uznaliśmy, że tego typu zawodnik idealnie wkomponuje się w zespół budowany na nadchodzący sezon – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Milan Milovanović jest pierwszym wzmocnieniem Trefla przed rozgrywkami 2018/2019. Przypomnijmy, że spośród zawodników pierwszej drużyny ważne kontrakty mają: bracia Łukasz i Michał Kolendowie, Piotr Śmigielski, Bartosz Majewski, Jakub Motylewski, Maciej Żmudzki, Grzegorz Kulka, Sebastian Walda i Patryk Pułkotycki.

Na pozycji podstawowego centra żółto-czarnych Milovanović zastąpi Steve’a Zacka, który opuszcza zespół TreflaAmerykanin trafił do Sopotu w sierpniu 2017 roku z ekipy Lukoil Academic  Sofia, z którą zdobył mistrzostwo Bułgarii. W minionych rozgrywkach Zack notował 12 punktów, 8,2 zbiórki oraz 2,1 asysty na mecz, przebywając na parkiecie średnio 25 minut.

– Dziękujemy Steve’owi za bardzo dobrą grę dla Trefla w minionym sezonie Energa Basket Ligi – wniósł on dużo pozytywnej energii do naszego zespołu, zarówno na boisku, jak i poza nim. Steve zaprezentował się jako pracowity zawodnik, profesjonalista i dobra dusza „serca Sopotu” w minionym sezonie. Życzymy mu powodzenia na kolejnych szczeblach kariery – mówi Marek Wierzbicki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*