Poznaniacy powalczą o medale mistrzostw Polski!

Biuro Prasowe Poznań Hussars  tekst zdjęcia

W najbliższą sobotę, 16 czerwca 2018 roku, na stadionie Golęcin przy ulicy Warmińskiej 1 w Poznaniu rozegrane zostaną finałowe mecze Polskiej Ligi Lacrosse oraz Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Weekend Mistrzów jest cykliczną imprezą organizowaną przez Polską Federację Lacrosse, która zwieńcza zmagania ligowe kobiet oraz mężczyzn. Podczas jednego weekendu cztery najlepsze drużyny rywalizują ze sobą o miejsca na podium. W tym roku zakończenie sezonu 2017/2018 zostanie zorganizowane w Poznaniu za sprawą Poznań Hussars oraz Poznań Hussars Ladies.

Otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 11:00. Wówczas w meczu o trzecie miejsce Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet o zwycięstwo powalczą zawodniczki Kraków Lacrosse Queens oraz Hattrick Town Lax. Obie drużyny ze zmiennym szczęściem prezentowały się w sezonie zasadniczym, jednak emocji w walce o brąz nie powinno zabraknąć.

Drugim zaplanowanym na sobotę spotkaniem będzie pojedynek męskich drużyn Poznań Hussars oraz AZS Legionu Katowice. Obie ekipy miały już okazję rywalizować ze sobą w bieżącej kampanii. W Katowicach lepsi okazali się Ślązacy, którzy pokonali Wielkopolan 6:2. Gospodarze zrobią wszystko, by wziąć odwet na swoich rywalach. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.

Mecz o mistrzostwo PLLK rozpocznie się o godzinie 15:00. Na murawę wybiegną broniące tytułu Poznań Hussars Ladies oraz bardzo doświadczone Kosynierki Wrocław. Gospodynie rozgrywają świetny sezon pod wodzą trenera Marcina Basińskiego. W sezonie zasadniczym nie przegrały ani jednego meczu. Kosynierki natomiast są drużyną niezwykle groźną i utytułowaną, dlatego można spodziewać się dobrego widowiska przy Warmińskiej 1.

Spotkaniem zwieńczającym Weekend Mistrzów będzie pojedynek obecnego mistrza – Kosynierów Wrocław z zespołem Kraków Lacrosse Kings. „Królowie” od kilku sezonów depczą po piętach popularnym „Kosom”, jednak w ostatecznym rozrachunku to zawodnicy z Dolnego Śląska wychodzili z potyczek zwycięsko. Jak będzie tym razem?

Wydarzenie zakończy ceremonia zamknięcia o godzinie 19:30. Nagrody zwycięzcom wręczą członkowie Zarządu Polskiej Federacji Lacrosse.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*