Robert Sulewski wraca do Arki.

Biuro Prasowe Arka Gdynia tekst zdjęcia Michał Puszczewicz

Robert Sulewski wraca do Arki. Zawodnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Popularny wśród kibiców „Suli” urodzony 7 lutego 1994 roku w Gdyni to wychowanek Arki, który zaczynał od juniorskich drużyn Stowarzyszenia Inicjatywa Arka.

Jest złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Starszych z 2012 oraz srebrnym z 2013.

Poprzez zespoły juniorskie i drugą drużynę awansował do pierwszego zespołu. W seniorach Arki debiutował w 1 lidze za kadencji Piotra Rzepki 21 maja 2014 w meczu z Puszczą Niepołomice (3:2).

Łącznie rozegrał do tej pory w Arce 11 spotkań i zdobył 1 bramkę, w drugim swoim występie dającą wygraną z Chojniczanką na wyjeździe 1:0.

Wiosną 2015 został wypożyczony do Stali Mielec, która w lipcu 2016 go z Arki wykupiła. Wiosną 2015 zagrał w 14 meczach. W kolejnym sezonie 2015/16 Stal wygrała rozgrywki 2 ligi i awansowała na zaplecze Ekstraklasy, a Robert zagrał w 32 meczach w lidze. Po awansie w kolejnym sezonie rozegrał 30 spotkań w 1 lidze i zdobył 1 bramkę.

Przed poprzednim sezonem przeszedł do Zagłębia Sosnowiec, z którym rozwiązał pod koniec kwietnia tego roku kontrakt za porozumieniem stron. Zagrał w 15 meczach w lidze i 2 w Pucharze Polski.

Po podpisaniu kontraktu “Suli”  nie ukrywał radości:

Cieszę się z powrotu do Gdyni, do domu. Będę dawał z siebie serce na boisku za Arkę. Kibice mogą być pewni, że reprezentowanie ponownie barw żółto-niebieskich to dla mnie ogromna radość i wyróżnienie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*