Młodziki Grunwaldu Poznań hokeja na trawie wyjeżdżają na United World Games

Tekst i zdjęcia Wojtek Budzyk

WKS Grunwald Poznań wraz ze Szkołą Podstawową nr 51 wysłał na turniej United World Games trzy drużyny w hokeju na trawie: dwie młodzików i jedna młodziczek. Łącznie do Klagenfurtu pojechało 36 dzieci.

Kierownikiem ekipy jest Pani Hanna Kozłowska, jej zastępcą dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie Jerzy Wybieralski (dwukrotny olimpijczyk, Moskwa 1980 jako zawodnik i Sydney 2000 jako trener reprezentacji). Głównym trenerem jest Łukasz Kosmaczewski. Na pokładzie autokaru znalazło się również czworo rodziców jako opiekunowie grup, fotograf Paweł Siczyński i oczywiście kierowcy z firmy KORMAX-HOL.

Kierownik sekcji hokejowej Grunwaldu Waldemar Serowski przekazał swoim podopiecznym hasło trzy drużyny – trzy medale. W niedzielę będzie wiadomo jak poznańska młodzież zaprezentowała się w Karyntii!

Kilka zdań o United World Games

Młodzi sportowcy w liczbie 12 tysięcy z 40 krajów będą rywalizować w 13 dyscyplinach. Patronat nad całym wydarzeniem sprawuje UNESCO. W czwartek będzie miała miejsce impreza Oktoberfest podczas której młodzież z całego świata pozna austriackie obyczaje i kulturę. W piątek zaplanowana jest uroczysta ceremonia otwarcia na obiekcie, który gościł piłkarzy podczas mistrzostw Europy 2008. Od tego dnia zaczną się również sportowe zmagania. Finały zaplanowane są na niedzielę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*