Wielkie święto triathlonu dziecięcego na Chwiałce

Informacja Prasowa Maciej Młodzik tekst i zdjęcia

28 czerwca 2018 r. na obiektach POSiR “Chwiałka” wielkim sukcesem zakończyła się druga edycja największych zawodów triathlonowych dla dzieci w Europie, Junior Poznań Triathlon 2018.

Dopiero co rozpoczął się okres wakacyjny, a najmłodsi Poznaniacy chętnie przystąpili do rywalizacji w zmaganiach triathlonowych. Na liście startowej znalazło się niemal 400 zawodników w wieku od 1 do 12 roku życia, którzy startowali w 6 różnych kategoriach wiekowych.

Czwartkową rywalizację o godz. 10:00 rozpoczęli najmłodsi triathloniści (rocznik 2016-2017 oraz 2014-2015). Pokonywali oni trasy zawodów z pomocą swoich rodziców, najpierw brodząc w basenie z fontannami, potem wykorzystując rowery biegowe, chodziki czy wózki z lalkami by na koniec ile sił dobiec lub raczkować do linii mety. W basenach pływackich rywalizowali z kolei pozostali zawodnicy z kategorii 3-6 (rocznik 2012-2013, 2010-2011, 2008-2009 oraz 2006-2007). Podczas gdy w kategoriach 1-4 całość zmagań przeprowadzona została na terenie letniego basenu Chwiałka to najstarsi uczestnicy (Junior 5 i 6) wyjeżdżali dodatkowo na półtorakilometrową trasę rowerową do przyległego Parku Jana Pawła II. Na końcu oczywiście wszyscy musieli się zmierzyć z dystansem biegowym.

Junior Poznań Triathlon ma na celu przede wszystkim popularyzację sportu: pływania, biegania oraz jazdy na rowerze wśród najmłodszych. I choć oni bardzo poważnie traktują rywalizację, to każdy z zawodników biorących udział w zawodach jest zwycięzcą, przez co za sam udział otrzymywał pamiątkowy medal. Najlepsi triathloniści każdej kategorii zostali dodatkowo nagodzeni na specjalnie przygotowanej scenie specjalnie przygotowanymi nagrodami. Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*